Bitcoin yakın vakitte 50.000 dolara ulaşabilir mi? Tanınan analist PlanB yorumladı

Bitcoin yakın vakitte 50.000 dolara ulaşabilir mi? Tanınan analist PlanB yorumladı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin yakın vakitte 50.000 dolara ulaşabilir mi? Tanınan analist PlanB yorumladı

Investing.com – Bitcoin fiyatına özel olan Stock to Flow modelinin geliştiricisi PlanB, son paylaşımında Bitcoin fiyatı hakkındaki kestirimlerini paylaştı.

Twitter’da tanınan olan kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda değerli bir yükseliş trendine gireceğine inanıyor. PlanB, Bitcoin yatırımcılarının halving havasına girdiğini düşünürken Bitcoin için bir sonraki durağın 40.000 – 50.000 dolarlık fiyat aralığı olabileceğini öngörüyor.

Stock to Flow modeliyle geçmiş yıllarda isminden sıkça kelam ettiren PlanB, halving’in değeri üzerinde dururken Bitcoin arzını kısacak olan bu gelişmenin BTC fiyatının yeni doruklara ulaşmasında kritik değere sahip olacağını lisana getirdi.

PlanB, son olarak YouTube üzerinden görüşlerini paylaştı ve Bitcoin’in önümüzdeki aylarda neden 50.000 dolara ulaşabileceğine inandığını teknik açıdan açıkladı. Bitcoin fiyat tahmininde 200 haftalık hareketli ortalamayı temel alan PlanB, ortalamanın şu an ayda yaklaşık 500 dolar arttığında dikkat çekti. Bu eğilime bağlı olarak Bitcoin halving devrine denk gelen Nisan 2024’te 200 haftalık haraketli ortalamanın 32.000 dolara denk geleceğini belirtti.

Bunun akabinde geçmiş bilgileri ele alan analist, evvelki halving devirlerinde BTC fiyatının ortalama 200 haftalık hareketli ortalamanın %50 üzerinde olduğuna işaret etti. Bu yaklaşıma nazaran PlanB, Bitcoin’in halving devrinde 40.000 – 50.000 dolar bandında süreç görebileceğini varsayım ediyor.

Bitcoin için her periyot yükseliş beklentisinde olan PlanB, geçen ayki paylaşımında da BTC’nin iki yıllık gerçekleşen maliyet fiyatını öne çıkardı ve BTC fiyatının bu bedelin üzerine çıktığında bir rallinin başlayabileceğini tez etti.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, geçen hafta sonuna yanlışsız 31.500 dolarda bir kere daha reddedildikten sonra 30.500 doların altında negatif görünümlü yatay hareket etmeye başladı. Haftanın birinci günü düşüş eğilimi 29.600 dolar bandına kadar uzandı, lakin gün kapanışında alıcılar BTC’yi 30.000 doların üzerinde tutmayı başardı.

Güncel duruma nazaran son 24 saatte %1’e yakın düşüş görülen Bitcoin piyasasında günün birinci saatlerinde 30.000 dolar altı denemeleri devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap