Bitcoin white paper 11 yaşında: ABD’li milletvekillerinden kutlama

Bitcoin white paper 11 yaşında: ABD’li milletvekillerinden kutlama

Paylaş
Bitcoin white paper 11 yaşında: ABD’li milletvekillerinden kutlama

Bitcoin’in teknik detaylarının tanıtıldığı white paper belgesi, 11. yaşını kutluyor. ABD’li milletvekilleri Patrick McHenry ve Warren Davidson, Bitcoin’in on birinci yılında teknolojiye ve kripto paraya yönelik olumlu açıklamalar yaptı.

“Bitcoin’in önüne geçmemeliyiz.”

Kuzey Carolina’nın 10. bölgesini temsil eden ABD’li kongre üyesi McHenry, Amerikalı yetkililerin yeni teknolojiyi boğmaması gerektiğini söyledi.

Yetkiliye göre, politika yapıcılar yeni teknolojilerin geliştirilmesini kolaylaştırmalı. McHenry, Bitcoin hakkındaki önceki duygularını yineledi:

Satoshi Nakamoto’nun ve diğerlerinin inşa ettiği dünya durdurulamaz bir güçtür. Politika yapıcılar olarak, bu teknolojiyi caydırmaya çalışmamalıyız. Bunun yerine kendimize şunu sormalıyız: Bu yeni inovasyon dünyasının zorluklarını ve fırsatlarını karşılamak için ne yapıyoruz?

Bitcoin’in çevrimiçi gizliliği koruma potansiyelini belirten Davidson, konuyla ilgili paylaştığı tweette buna dikkat çekti. Kongre üyesi:

On bir yıl önce çıkan bu isimsiz white paper, teknolojik yenilikler ve gizliliğin koruması için sonsuz olanaklar açtı. ABD’nin bu potansiyeli kullandığı ve Amerikan Blockchain yenilikçileri için bir çerçeve oluşturma zamanı geldi.

Ekim ayının başlarında Davidson, kendi kripto cüzdanı Calibra’ya Bitcoin’i eklemenin, Facebook’un kendi kripto para birimi Libra’yı başlatmaktan daha iyi bir fikir olacağını söylemişti.

Bitcoin, televizyondan bile hızlı benimsendi

31 Ekim’deki bir blog yazısında, büyük ABD merkezli kripto borsa ve cüzdan servisi Coinbase, Bitcoin’in benimsenmesinin e-posta ve televizyon gibi diğer teknolojilerden çok daha hızlı geliştiğini belirtti. Borsa şunu yazdı:

Televizyon seti 1927’de icat edildi, ancak 1940’ların sonunda Amerikalı ailelerin sadece %2’si televizyon sahibiydi. Öte yandan, Bitcoin, 2008’deki bir fikirden yola çıktı. İlk işlem 2009’da yapıldı. 2019’a gelindiğinde yalnızca ABD’de 27 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Yani Amerikalıların %9’u.

Türkçe Bitcoin white paper

Türkçe Bitcoin white paper

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap