Bitcoin ve kripto paralar, Biden’ın açıklamalarıyla düştü

Bitcoin ve kripto paralar, Biden’ın açıklamalarıyla düştü

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin ve kripto paralar, Biden’ın açıklamalarıyla düştü

ABD Başkanı Joe Biden, bugün Fed başkanlık koltuğu için mevcut başkan Jerome Powell’ı aday gösterdiğini açıkladı. Ayrıca yardımcılığa ise Lael Brainard aday gösterildi.

Biden, konuya ilişkin açıklamasında kripto paraları da zikretti ve bu sözler, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda bir düşüş getirdi.

Başkan, “İstikrarlı ve bağımsız bir liderlik için Powell’ı seçtim” derken, sözlerinin devamında, “Powell, kripto paralar dahil, finansal düzenlemelerde aktif rol oynayacaktır.” dedi. Biden’ın kripto paraların düzenlenmesine dair verdiği bu mesaj, kripto para piyasasında bir satışla karşılandı.

Bitcoin, 55 bin 800 dolara gerilerken Ether 4 bin 50 dolara kadar çekildi. IOTX, IMX ve KCS gibi bazı altcoin‘lerde ise çift haneli düşüşler görüldü. Kripto paraların toplam piyasa değeri ise 2.5 trilyon dolara indi.

Powell, geçtiğimiz aylarda Bitcoin ve kripto paraları yasaklama niyetleri olmadığını açık bir şekilde söylemişti. Başkan, daha önce de Bitcoin ile altını karşılaştırmış ve kripto varlıkların dolardan ziyade altına benzediklerini ifade etmişti. Powell, sabit coin’lerde düzenlemeye ihtiyaç olduğunu sık sık vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap