Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Değerli direnç ve dayanaklar

Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Değerli direnç ve dayanaklar

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Değerli direnç ve dayanaklar

Geçtiğimiz haftalarda 29,000$ düzeylerden 26,000$ düzeylerine geriledik şimdiki olarak haftalık & günlük, Bitcoin ve Ethereum grafiklerine bakalım.

Grafikte göreceğiniz üzere fiyat dalgalar halinde devam etmekte. 28.700$ düzeyini sert bir formda kırdık ve fiyat 25.467$ düzeylerine kadar geri çekilme gerçekleştirdi. Genel prestiji ile piyasa için 25.500$ ve 24.300$ fiyatları ehemmiyet arz etmekte. Şayet Bitcoin siyah bölge aşağısında fiyat hareketi gösterirse haftalıkta bullish trendini bozarak düşüşü derinleştirebilir.

Haftalık olarak takip etmemiz gereken direnç bölgesi 28.700$ düzeyleri, orta direnç olarak bakabileceğimiz düzeyleri günlük olarak takip etmemiz gerekiyor.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Değerli direnç ve dayanaklar 1

#Bitcoin günlük grafik

Günlük olarak grafiğe baktığımızda 26.578$ siyah bölge ile 25.800$ düzeyi ortasında sıkışmış durumdayız. Bu alanda 25.800$ düzeyi çok değerli, fiyat bu düzey altına günlük kapanış gerçekleştirişe aşağıda bırakmış olduğu likiditeleri temizleme meyilli olacaktır.

Önümüzdeki günlerde aylık kapanış öncesi fiyatın siyah bölge yani 26.900$ düzeyi üstüne atması yükseliş trendi için çok kıymetli.

Bir başka dikkat etmemiz gereken konu ise fiyat 15 haziran – 29 ağustos ortasında bir alanın aralığıdır. Şayet ki bu alanın daha düşük zirve düzeyi (RL) altında kapanışlarla kaybedilmesi kelam konusu olursa fiyat mutlaka aşağıdaki istikrar fiyatları; 21.000$ ile 19.000$ düzeylerini test etme ihtimalini konuşabiliriz.

Kısaca özetleyecek olursak önümüzdeki günler çok kıymetli. Fiyatın 27.000$ üstünde günlük kapanış yapması ve sonrasında o fiyat üstünde haftalık kapanış koşul. Bu kapanışları göremezsek dikkatli olmakta yarar var.

#ETH haftalık grafik

Ethereum’un haftalık grafiğine baktığımızda şu an için haftalıkta çok ince bir çizgi üzerindeyiz. 1.628$ düzeyi haftalık olarak çok değerli, bu düzey altında kapanış gerçekleştirirse 1.461$ ve akabinde kırmızı yuvarlak içerisine aldığım likidite alanını test etmeye meyilli olacaktır.

ETH haftalık olarak 1.767$ düzeyi üstünde kapanış yapabilmesi çok değerli.

Fiyat tekrardan bu seviyeyi kazanırsa yükseliş trendi için hoş bir onay almış oluruz.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum’da yol ayrımı: Değerli direnç ve dayanaklar 2

#ETH günlük grafik

Günlük olarak grafiğe baktığımızda fiyat 1.630$ düzeyi altında hareket etmesine karşın günlük kapanışları bu fiyatın üzerinde gerçekleştiriyor. Bu düzeyin altında günlük kapanışlarda grafik üzerinde yuvarlak içerisine aldığım likiditeyi temizlemeye meyilli olabileceğini düşünebiliriz.

Yine grafik üzerinde baktığımızda kırmızı bölge s/r flip bölgemiz. Fiyatın bu bölge üzerinde günlük kapanış yapabilmesi çok kıymetli. Bu bölge altında kaldığı sürece riskli olarak yorumlayabiliriz.

Herkese uygun karlar dilerim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap