Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte 1 milyar dolar kaybettirdi

Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte 1 milyar dolar kaybettirdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte 1 milyar dolar kaybettirdi

Coinglass bilgilerine nazaran kripto para trader’lerı son 24 saat içerisinde gerçekleşen likiditelerde 1 milyar dolar kaybetti. Dijital varlık piyasaları yılın en makûs likidasyonlarından birini yaşadı ve Bitcoin’in fiyatı iki ayın en düşük düzeyine geriledi.

İşlem hacmine nazaran önder kripto para ünitesi olan Bitcoin, 25 bin dolara yakın bir düşüş yaşadıktan sonra biraz da olsa toparlandı lakin şu anda da yüzde 7’lik bir düşüşle 26,500 dolardan süreç görüyor.

Coinglass bilgileri, yaklaşık 821 milyon dolarlık long konumun kapatıldığını gösteriyor. Kayıpların büyük bir kısmını 472 milyon dolarla bitcoin trader’ları üstlenirken ether (ETH) de 302 milyon dolarlık kayıpla bitcoin’i takip ediyor.

Coinalyze datalarına nazaran bu, önder kripto para ünitesinin fiyatı 17,000 dolar düzeyine düştüğü Haziran 2022’den bu yana bir günde gerçekleşen en yüksek likidasyon düzeyi.

ABD saatiyle perşembe günü öğlenden sonra kripto para ünitelerindeki fiyat düşüşleri münasebetiyle gerçekleşen likidasyonlar, finansal piyasalardaki tasalarla birleşerek neredeyse ekonomik bir krize dönüştü. Çöküş yaşayan para ünitelerine, Çin’deki ekonomik tasalar ve çok yıllık yüksek düzeylere çıkan tahvil getirileri üzere faktörler de eklendi. BTC ve ETH üzere önde gelen kripto para üniteleri neredeyse çift haneli kayıplar yaşayarak yazın başından bu yana görülmemiş en düşük düzeylere geriledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap