Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin

Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin

Dijital varlık yatırım eserlerinde çıkışlar devam ediyor. Öteki taraftan Bitcoin sert darbe aldı. Ayrıyeten bir altcoin için girişler kelam konusu. Ayrıntılara bakalım.

Dijital varlık yatırım eserleri daima çıkışlarla karşı karşıya

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin ve altcoin odaklı dijital varlık yatırım eserleri toplam 59 milyon ABD doları çıkışla şiddetli bir periyot geçirdi. Bu, üst üste dördüncü haftalık çıkışa işaret ediyor. Öteki taraftan bu devirdeki toplam meblağı 294 milyon ABD dolarına çıkarıyor. Buna nazaran toplam yönetilen varlıkların (AuM) %0,9’una denk geliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin 1

Eş vakitli olarak, short odaklı yatırım eserlerine girişler yaşanmış durumda. Buna nazaran bu durum Bitcoin ve altcoin odaklı varlık sınıfına ait hakim olan temkinli havayı yansıtıyor. Bu eğilimin ardındaki en önemli etkenler, muhtemelen düzenleyici önlemlere ait tasalar ve ABD dolarının son periyottaki gücü. Buna ek olarak, süreç hacimleri bir evvelki haftaya kıyasla %73’lük kıymetli bir düşüş yaşıyor. Böylelikle haftalık 754 milyon ABD dolarına geriliyor.

Bitcoin darbe aldı, altcoin XRP’ye akın var

Bitcoin bilhassa etkilenerek geçen hafta 69 milyon dolarlık çıkışa şahit oldu. Farklı bir biçimde, short odaklı Bitcoin eserleri Mart 2023’ten bu yana en kıymetli haftalık girişini kaydetti. Sayı etkileyici bir formda 15 milyon ABD doları buldu. Bu akının zamanlaması dikkat alımlı. Zira Mart ayındaki girişler düzenleyici belirsizliğin arttığı bir periyoda denk gelmişti.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin 2

Diğer tarftan altcoin Ethereum’un çabası devam ediyor. Ethereum da toplamda 4,8 milyon dolarlık çıkış kaydettiği için zorluklarla karşılaştı. Bu durum, yılbaşından bugüne kadar 108 milyon dolar fiyatında çıkışa katkıda bulunarak AuM’nin %1,6’sını temsil etti. Sonuç olarak, altcoin Ethereum bu yıl ETP yatırımcıları ortasında en az tercih edilen dijital varlık olarak ortaya çıktı. Buna karşılık, XRP geçen hafta toplam 0,7 milyon ABD doları fiyatında giriş yaşamaya devam etti.

Blockchain pay senetleri baskı altında

Altcoin odaklı eserlerde olumsuz hava blockchain pay senetlerine de sıçradı. Buna nazaran 10,8 milyon ABD doları fiyatında çıkış yaşanarak arka arda beşinci hafta çıkış oldu. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda özetle, dijital varlık yatırım eserleri daima çıkışlarla karşılaşmış durumda.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Ethereum Satan Akıllı Paranın Tercihi Bu Altcoin 3

Bitcoin ile altcoin Ethereum kayda bedel zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bilhassa Bitcoin’de değerli çıkışlar var. Öbür taraftan short odaklı Bitcoin eserleri artan bir ilgi gördü. Ethereum, 2023 yılında ETP yatırımcıları ortasında en az tercih edilen dijital varlık olma özelliğini kazanıyor. Ayrıyeten çıkışlarla gayret etmeye devam ediyor. Bu ortada, blockchain odaklı pay senetleri de olumsuz hislerle boğuşuyor. Arka arda haftalar süren çıkışlar kaydediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap