Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar

Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar

Bitcoin ve altcoinlerdeki fiyat hareketleri sakin bir seyir izliyor. Bu sakinlik artık korkutucu bir hal aldı. Artık büyük düşüş olacağına dair kaygılar var.

Bitcoin fiyatı için endişe

Bitcoin (BTC) fiyatı 31.000 dolar düzeyindeki uzun vadeli dirençten ret yedi. Ayrıyeten bir düşüş formasyonu oluşturdu. Yakın gelecekte düşmesi olasıdır. Haziran başında Bitcoin 25.000 dolar düzeyinden etkileyici bir toparlanma yaşadı. Bunun akabinde, Bitcoin (BTC) fiyatı 31.000 dolar düzeyindeki uzun vadeli direnç tarafından bir kere daha ret yedi. Bu durum, geçen hafta daha yüksek düzeylerdeki güçlü satış baskısını teyit eden düşüş eğilimli Pinbar mum çubuğuyla (kırmızı ok) açıkça gösterildi.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar 1

Mevcut tepe ile 10 Nisan’da oluşan tepeyi birleştirdiğimizde, bir Çift Zirve formasyonunun varlığını görüyoruz. Bu, ekseriyetle trendin aşağı istikamette dönmesine yol açan bir düşüş formasyonudur. Ayrıyeten, haftalık RSI göstergesindeki düşüş sapması da formasyonun gücünü daha da pekiştiriyor. Bu nedenle, Bitcoin fiyatının yakın gelecekte düşmesi ve kıymetli bir takviye düzeyinin 25.300 dolarda seyretmesi olasıdır.

Bitcoin Zayıflıyor

Bitcoin fiyatı 21 Haziran’dan bu yana 29.500 ila 31.000 dolar aralığında süreç görüyor. Buna nazaran boğalar ile ayılar ortasında bir çekişme yaşanıyor.  Bununla birlikte, son birkaç gün içinde 29.500 dolar bölgesinden her toparlanma 20 günlük EMA (30.031 dolar) tarafından durdurulduğu için ayılar üstün görünüyor. Bu durum, daha yüksek düzeylerde alım gücü eksikliğine işaret ediyor. Günlük RSI göstergesi de düşüş sapması oluşturdu. Ayrıyeten şu anda 50 düzeyinin altına düşme sürecinde.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar 2

Sonuç olarak, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 29.500 dolar dayanak düzeyinin altına düşmesi olası. Bu hareket için potansiyel amaç, yatay bir takviye düzeyi ve son üst istikametli hareketin 0,5-0,618 Fibonacci dayanak düzeyi tarafından oluşturulan 27.500 dolar-28.300 dolar takviye bölgesidir.

Altcoinler için kıymetli uyarı

Benjamin Cowen, altcoinlerin BTC karşısında hala %40-%50 oranında düşebileceğine inandığını açıkladı. BTC’nin hakimiyeti, son 24 saat içinde %0,27 arttıktan sonra %48,54 olarak gerçekleşti. Toplam altcoin piyasa kıymeti, yazıyı yazarken 575.048 milyar dolar ile değerli bir takviye düzeyinde bulunuyordu.

Into The Cryptoverse’in CEO’su ve kurucu ortağı Benjamin Cowen, bugün erken saatlerde Twitter’da “altcoin hesaplaşmasının” şimdi bitmediğini öngördü. Cowen ayrıyeten altcoinlerin kripto piyasası başkanı Bitcoin (BTC) karşısında %40-%50 oranında düşebileceği iddiasında bulundu.

Kripto para piyasasına bakış

BTC’nin hakimiyeti yazıyı yazarken %48,54 sevieysinde. Bu, geçtiğimiz süreç gününe kıyasla %0,27’lik bir artış manasına geliyor. Ayrıyeten, piyasa bedeline nazaran birinci 10 altcoinin çoğunluğu son 24 saat içinde fiyatlarının düştüğünü gördü. Bu ortada, piyasa kıymetine nazaran en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), fiyatı %0,96 düştükten sonra 1.874,28 dolardan el değiştirdi.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinlerde Büyük Düşüş Bekleniyor! İşte İddialar 3

Ripple (XRP) ve Solana (SOL) son 24 saat içinde fiyatlarının %3’ten fazla düştüğünü gördü. Sonuç olarak, bu kriptolar sırasıyla yaklaşık 0,7414 dolar ve 24,74 dolar kıymetindeydi. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Dogecoin (DOGE) fiyatı da %0,60 oranında düştü. Buna karşın, meme coinin haftalık performansı hala% 1,68 artıda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap