Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili

Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili

Son aylarda hayli sakin seyreden kripto para piyasası gece saatlerinde sert düştü. Güne başlayan Bitcoin ve altcoin yatırımcıları ise karşılaştıkları kırmızı mum ile şaşkına döndü. Bu yazımızda tanınan kripto para ünitelerinden Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) grafiklerini inceleyeceğiz.

Bitcoin (BTC)

Kripto paraların atası ve en büyüğü Bitcoin, gece saatlerinde ortaya atılan savın akabinde son ayların en büyük satışıyla karşı karşıya kaldı. Wall Street Journal’in haberine nazaran Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, elindeki 370 milyon doları aşkın bedele sahip BTC tokenleri yıllar içinde sattı. Haberin toplumsal medyada yankı bulmasının akabinde birtakım yatırımcılar panikledi.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili 1

Gece saatlerinde 25.150$ düzeyine kadar düşen Bitcoin 25.420$ dayanağının üzerinde tutundu. Başkan kripto para an itibariyle 26.450$ civarında el değiştiriyor.

Ethereum (ETH)

SpaceX kaynaklı gelişme nedeniyle Ethereum fiyatı düşse de SEC kaynaklı gelişmeler fazla kaybın önüne geçmiş olabilir. Kaynaklara konuşan kimliği meçhul bir yetkili, SEC’in vadeli Ethereum fonlarına yakın tarihte onay vereceğini sav etti.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili 2

Değeri değişken olan en büyük altcoin ünitesi gece saatlerinde 1.550$’a kadar düştü. Fakat boğalardan gelen reaksiyon ETH fiyatını tekrar 1.690$ düzeyine taşıdı. Kelam konusu sav gerçekleştiği takdirde Ethereum fiyatının üst hareket etmesi muhtemel.

Ripple (XRP)

SEC ile olan hukuk çabasına devam eden Ripple, bu hafta kıymetli gelişmelerle karşımıza çıktı. XRP, Yargıç Torres’in kararının akabinde orta temyize giden SEC’i kabul etmedi. Fakat mahkeme dün akşam saatlerinde bu talebe onay verdi.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler Neden Düştü? BTC, XRP, ETH Tahlili 3

Mahkemenin orta temyiz onayının üstüne SpaceX savları eklenince XRP fiyatı neredeyse yükselişe başladığı yere döndü. Ripple fiyatı gece saatlerinde 0,425$ düzeyinin altına geriledi. Gelen alım reaksiyonları ise an itibariyle XRP fiyatını 0,50$ dayanağının üzerinde tutuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap