Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Hafta: Bu Tarihlere Dikkat!

Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Hafta: Bu Tarihlere Dikkat!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Hafta: Bu Tarihlere Dikkat!

Yeni hafta, kripto para piyasası için bir dizi kritik makroekonomik gelişmeyi beraberinde getiriyor. İşte önümüzdeki hafta Bitcoin ve altcoinleri yakından ilgilendiren esas gündem maddeleri…

Bitcoin ve altcoin piyasası 18 Eylül haftasında bu gelişmeleri fiyatlandıracak

18 Eylül Pazartesi

ECB üyeleri, gün içerisinde iki farklı vakit diliminde kıymetli konuşmalar gerçekleştirecekler. Avrupa Merkez Bankası’nın bu konuşmaları, piyasaların nabzını tutanlar için kritik kıymet taşıyor. Bu tarihte ayrıyeten Arbitrum’un topluluk oylamasıyla 50 milyon ARB token dağıtılması planlanıyor. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

19 Eylül Salı

Euro Bölgesi’nde enflasyon oranı açıklanacak; beklentiler enflasyonun %5,3 olacağı istikametinde. Bir evvelki oran ise %5,5 idi. Bu açıklamanın akabinde Real-World Asset Summit başlayacak. Burada LINK ve MATIC üzere projeler öne çıkıyor. Tekrar tıpkı gün Philippine Blockchain aktifliği de düzenlenecek.

20 Eylül Çarşamba

Gündemin en değerli unsuru olarak, Çin Merkez Bankası’nın faiz kararı bekleniyor. Genel beklenti kararın sabit kalacağı istikametinde. Lakin, günün asıl bombası ABD’de yaşanacak. Fed, faiz oranları hakkında kararını açıklayacak. Ayrıyeten, Fed Lideri faiz kararını açıkladıktan sonra bir konuşma yapacak. Bu ortada, akşam saatlerinde Mainnet 2023 aktifliği başlayacak. Bu aktiflikte bilhassa kripto para dünyasının önde gelen isimleri bu aktiflikte bir ortaya gelecek. Öne çıkan iştirakçilerden kimiler:

 • Brian Armstrong, Coinbase CEO’su
 • Jeremy Allaire, Circle Eş Kurucu, Lideri ve CEO’su
 • Mike Belshe, BitGo CEO’su
 • Charles Cascarilla, Paxos CEO’su ve Kurucusu
 • Michael Novogratz, Galaxy CEO’su ve Kurucusu
 • Marta Belcher, Filecoin Vakfı Lideri ve Başkanı
 • Harry Halpin, Nym Technologies CEO’su
 • Brad Garlinghouse, Ripple CEO’su
 • John Wu, Ava Labs Başkanı
 • Kirill Bensonoff, New Silver CEO’su
 • Lindsey Argalas, TaxBit CEO’su
 • Michael Arrington, Arrington Capital Ortağı
BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Hafta: Bu Tarihlere Dikkat! 1

21 Eylül Perşembe

Perşembe günü ABD’de işsizlik haklarından yararlanma müracaatlarının sayısı açıklanacak. Beklentiler, müracaat sayısının 225.000 olacağı tarafında. Bir evvelki data ise 220.000 idi.

22 Eylül Cuma

Haftanın son iş gününde, ABD’de üretim PMI endeksi açıklanacak. Bu ortada, beklenti 47,9 olması tarafında. Tıpkı saatte hizmet PMI endeksi de ortaya çıkacak; burada beklentiler endeksin 50,3 olacağı istikametinde. Evvelki data ise 50,5 idi. Günün başka kıymetli gelişmesi ise ID Token kilit açılışı olacak. Burada yaklaşık 3,89 milyon dolarlık bir token unlock gerçekleşecek.

BTC Piyasası: Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Hafta: Bu Tarihlere Dikkat! 2

Haftanın sonunda yatırımcılar, Fed’in ve öbür değerli kuruluşların açıklamaları eşlilğinde piyasanın nabzını daha uygun anlayacaklar. Böylelikle potansiyel olarak kripto para üniteleri üzerindeki tesirlerini gözlemleyecekler. Son olarak, Fed faiz kararı öncesi uzmanların Bitcoin fiyat iddialarına buradan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap