Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor?

On-chain analisti Willy Woo’ya göre son zamanlarda Bitcoin talep görüyor. Kriptokoin.com olarak kimler 30.000 doların üzerinde BTC satın alıyor mercek altına alıyoruz.

BTC Piyasası: Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor? 1

Bitcoin analisti açıklıyor

Yakından takip edilen analist Willy Woo, göze çarpmayan bir grup Bitcoin (BTC) yatırımcısının BTC için yeni bir güçlü talep dalgası üretebileceğini söylüyor. Woo, 980.000 Twitter takipçisine, kripto borsalarına giren ve çıkan Bitcoin miktarını izleyen borsa net akışları metriğine baktığını söyledi. Woo’ya göre, metrik şu anda “Exchange” çıkışlarının hakimiyetini gösteriyor, talepte bir artış olduğunu ve yatırımcıların amiral gemisi kripto varlığının ralli yapmasını beklerken BTC‘lerini elinde tutma istekliliğini gösteriyor. Analist “Sanırım BTC son zamanlarda talep görüyor” diyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor? 2

Woo ayrıca, balinaların veya 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip varlıkların eline geçen para miktarına dayanarak, kurumların satın alma gücünün arkasında olduğunu düşündüğünü söylüyor. Analist, “Muhtemelen kurumsal para” diyor. Popüler analist, daha doğru bir resim elde etmek için borsalar ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) gibi faktörleri barındırmak için blockchain izleyici Glassnode’dan gelen verileri kullandığını söylüyor. Glassnode‘a göre, borsalardaki Bitcoin dengesi şu anda son üç yılın en düşük noktasında, bu da BTC için satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alınan bilgilere göre borsalardaki BTC bakiyesi, 2.505.972.824 BTC ile üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. 27 Ocak 2022’de önceki üç yılın en düşük seviyesi olan 2.508.534.211 BTC gözlemlendi.

BTC Piyasası: Bitcoin Ustası Açıkladı: Kurumsal Para Nereye Gidiyor? 3

Buna ek olarak Glassnode, Bitcoin ağındaki tüm transfer hacminin büyük çoğunluğuna kurumsal boyuttaki akışların hakim olduğunu ve büyük oyuncuların BTC’nin kontrolünü ele geçirmeye başladığını öne sürüyor. Glassnode açkılaması şöyle:

Bitcoin transfer hacimleri, tüm işlemlerin %65’inden fazlasının değeri 1 milyon dolardan fazla olan kurumsal boyuttaki akışların hakimiyetinde olmaya devam ediyor. On-chain hacimlerde kurumsal hakimiyetteki yükseliş trendi, fiyatların 10.000 ila 11.000 ABD doları arasında olduğu Ekim 2020 civarında başladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap