Bitcoin Ustası Açıkladı: Altın Bu Kripto Paranın Önüne Geçecek!

Bitcoin Ustası Açıkladı: Altın Bu Kripto Paranın Önüne Geçecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Ustası Açıkladı: Altın Bu Kripto Paranın Önüne Geçecek!

Kripto para piyasasının yakından takip edilen isimlerinden Bloomberg kıdemli stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve altın fiyatları hakkında yorumlarda bulundu. Bununla birlikte uzman isim, altın için potansiyel bir ralliye işaret ederek yatırımcıların dikkatini çekti! İşte detaylar…

Bitcoin Stratejisti: Altın hakimiyeti Bitcoin’i saf dışı bırakabilir!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere dünya geneli devam eden ekonomik belirsizlikle birlikte yatırımcılar potansiyel muhafaza sağlayabilecek birçok esere yöneliyor. Bilhassa kurumsal şirketlerin kripto para dünyasına yönelimi, birçok uzmanın dikkatini çekti. Bu istikametten Altın ve Bitcoin (BTC) muhtaçlık duyulan güvenliği sağlamak hedefiyle birçok yatırımcı için uygun seçenekler olarak bedellendiriliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Ustası Açıkladı: Altın Bu Kripto Paranın Önüne Geçecek! 1

Bununla birlikte Bloomberg kıdemli stratejistlerinden Mike McGlone, 12 Mayıs’ta Red Cloud TV’ye verdiği bir röportajda, değerli metalin yeni tepelere ulaşmaya çalıştığı bir devirde altının hakimiyetini göstereceğini ve önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha yeterli performans göstermeye devam edeceğini öne sürdü. McGlone’a nazaran, muhtemel üstün performans Bitcoin-altın oranı üzere faktörler tarafından vurgulanıyor. Altının artık birincil yatırım varlığı olarak görülmese de, Bitcoin’deki yükseliş duruşunu koruduğu için hala riskten uzak bir varlık olarak bedel taşıdığını belirtti. Uzman isim, husus ile ilgili açıklamalarında şu kelamları söylüyor:

Bitcoin’de hala yükseliş eğilimindeyim, lakin altının Bitcoin’den daha yeterli performans göstermeye devam edeceğini düşünüyorum. Unutmayın, Bitcoin altın oranı üzere faktörlere bakıyorum; ons başına 14 civarında. Dijitalleşme teknolojisinin süratle ilerlediği bu dünyada, dijital liman olmadan altını artık bir yatırım olarak tutamazsınız, tahminen yüzde birkaçını. Ben hala bunun riskli bir varlık olduğunu düşünüyorum.

Stratejist: “Altın potansiyel bir rallinin uzağında!”

McGlone ayrıyeten önder kripto Bitcoin’e kıyasla gelecekte altın fiyatlarındaki potansiyel yükselişe ait belirsizliğini de lisana getirdi. Bununla birlikte uzman isim, enflasyonist baskıyla birlikte hem altının hem de Bitcoin’in mümkün inançlı liman varlıkları olarak lanse edildiğini öne sürüyor. Her iki varlık sınıfı da son aylarda kısmen devam eden bankacılık krizine atfedilen değerli bir büyüme yaşadı. McGlone’un son görüşü, altının bir resesyonda, bilhassa de borsa düşüşü kelam konusuyken, Bitcoin’den daha yeterli performans göstereceğini belirten evvelki tahlilini takip ediyor. Bu durum, her iki varlığın 100 haftalık hareketli ortalamasını gösteren bir grafikte gösteriliyor. Bu yüzden tanınan stratejist, altının potansiyel bir rallinin uzağında yer aldığını aktarıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Ustası Açıkladı: Altın Bu Kripto Paranın Önüne Geçecek! 2

Bir başka yandan altınla ilgili borsa yatırım fonları (ETF’ler) de son iki aylık süreçte yüzde 10 yükselişe geçti. Gösterge borsa endeksi SPX’in bu devirdeki yüzde 3’lük yararından daha âlâ performansla yatırımcıların karşısına çıktı. Anlık olarak BTC, 26.810 dolardan süreç görüyor ve önder kripto para ünitesi 30 bin dolar düzeyini geri almaya çalışırken günlük olarak yüzde 1.5 yükseliş kaydetti. Altın ons fiyatı ise 2.010 dolar kıymetinde yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap