Bitcoin Tasfiye Rekoru Kırarken Analist Kritik Düzeyleri Belirledi!

Bitcoin Tasfiye Rekoru Kırarken Analist Kritik Düzeyleri Belirledi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Tasfiye Rekoru Kırarken Analist Kritik Düzeyleri Belirledi!

Kripto para ünitelerinin daima değişken dünyasında Bitcoin (BTC) meraklıları, son zamanlardaki menzile bağlı süreç modelinin sonunu işaret edebilecek bir fiyat kırılmasının işaretlerini hevesle bekliyor. Analist Credible Crypto, toplumsal medyada görüşlerini paylaşarak talihin değişmesini bekleyenler için bir umut ışığı oldu. İşte detaylar…

Bitcoin için sıradakiler neler?

X platformunda 346.000’den fazla kripto meraklısı tarafından takip edilen Credible Crypto, Bitcoin’in şu anda menzile bağlı bir ortamda sıkışıp kaldığına inanıyor. Kısa vadede, potansiyel bir sıçramadan evvel küçük bir düzeltici düşüş öngörüyor. “Hala 25.200 doların altındaki düşük düzeylerin süpürülmesini bekliyorum. 27.000 dolardan geri dönüş için 24.800 doların tutunduğunu görmek istiyorum,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Tasfiye Rekoru Kırarken Analist Kritik Düzeyleri Belirledi! 1

Bununla birlikte, kripto topluluğundaki birçok kişinin vızıldamasına neden olan şey, Credible Crypto’nun Bitcoin’in yaklaşık 28.200 dolarlık kıymetli direnç düzeyini aşabilirse yeni bir yükseliş yörüngesine girebileceği tezidir. Ona nazaran, bu düzeyin üzerinde bir kırılma, Bitcoin’in devam eden konsolidasyon kademesinin sonunu işaret edebilir. Analist, “Bu değişken fiyat hareketi bir yana, değerli yükseliş ve düşüş geçersiz kılmaları için izlemeniz gereken iki düzey 28.200 (bunun kırılması, bence bu düzeltmenin tabanında olduğu manasına geliyor) ve altımızda bir müddettir bahsettiğim 24.800 dolar düzeyi,” dedi.

Altcoinler de etkileniyor

Daha fazla teyit için Credible Crypto, toplam kripto para ünitesi piyasa pahasının ne kadarının Bitcoin’e atfedildiğini ölçen Bitcoin hakimiyeti (BTC.D) grafiğini yakından izliyor. Analist, bu grafikte Bitcoin’in pahasının öteki kripto para ünitelerini geride bıraktığını gösteren yükseliş işaretleri görüyor. “Dibe vurduk ve yeni bir dürtüsel ortamdayız” diye vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Tasfiye Rekoru Kırarken Analist Kritik Düzeyleri Belirledi! 2

Credible Crypto’nun bakış açısının sadece Bitcoin için değil, altcoinler için de tesirleri var. Credible Crypto, altcoinlerden Bitcoin’e sermaye akışının devam edeceğini ve bunun da öncü kripto para ünitesinin tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasına yol açacağını öngörüyor. “Para, iki yıldan uzun bir müddettir görmediğimiz düzeylerde altcoinlerden Bitcoin’e akıyor ve BTC yeni doruklar kırana kadar bunun devam etmesini bekleyebiliriz,” diyor.

Glassnode bilgileri Bitcoin için düşüşe işaret ediyor

Credible Crypto’nun görüşleri Bitcoin meraklılarına umut verirken, saygın bir zincir içi ve finansal ölçüm sağlayıcısı olan Glassnode’un son dataları tam bir tezat oluşturuyor. Glassnode, Bitcoin için Vadeli Süreç Kontratları Uzun Durumlarındaki Ortalama Tasfiye Edilmiş Hacmin (MLV) kısa müddet evvel 19 ayın en yüksek düzeyine çıktığını bildirdi. Glassnode’un X platformundaki otomatik uyarısı aracılığıyla bildirilen bu artış, Bitcoin’deki Uzun durumlar için MLV’nin OKX borsasında şaşırtan bir formda 730.576 dolara ulaştığını ortaya koyuyor. Likidasyonlardaki bu değerli artış, Bitcoin’in fiyat artışına bahis oynayan traderların durumlarını ziyanına kapatmak zorunda kaldıklarını gösteriyor.

730 bin dolarlık likidasyon sayısı, 8 Eylül 2022’de kaydedilen ve 607.216 dolar olan evvelki 19 ayın en yüksek düzeyini aştı. Önde gelen bir türev piyasa takipçisi olan Coinglass’ın bilgileri, bu likidasyon eğilimine ek bir bağlam sağlayarak 33.400 yatırımcının toplu olarak 55 milyon doların üzerinde fon kaybettiğini ortaya koyuyor. En değerli ferdî tasfiye Binance’de Bitcoin – USDT çiftinde gerçekleşmiş ve bir trader 2,77 milyon dolar kaybetmiştir. Kayıp yaşayan tüccarların çoğunluğunun Bitcoin’in fiyat artışına oynamış olması dikkat caziptir. Binance’te, bu tıp yatırımcıların %89,96’sı fonlarının tasfiye edildiğini gördü ve OKX’te, Bitcoin Uzun durum yatırımcılarının %86,64’ü tıpkı mukadderatı paylaştı.

Diğer borsalarda durumlar nasıl?

Bybit, Huobi, CoinEX ve Bitfinex üzere öbür borsalarda da Bitcoin Long yatırımcıları ortasında değerli kayıplar yaşandı. Bu likidasyon çılgınlığına karşın, Bitcoin’in fiyatı nispeten sabit kaldı ve son 24 saatte %0,05’lik marjinal bir düşüşle 25.860 dolar civarında seyretti. Bitcoin, potansiyel yükseliş ivmesi ve devam eden likidasyon baskıları ortasındaki tehlikeli istikrarda gezinmeye devam ederken, kripto para piyasası yüksek riskli ve öngörülemeyen sonuçların arenası olmaya devam ediyor. Trader ve meraklılar önümüzdeki günlerde kesin bir eğilimin işaretlerini yakından izleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap