Bitcoin, tarihinin en yüksek haftalık kapanışını yaptı

Bitcoin, tarihinin en yüksek haftalık kapanışını yaptı

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin, tarihinin en yüksek haftalık kapanışını yaptı

Bitcoin’in sert yükseliş hareketi devam ederken, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcılar, Pazar gecesi gerçekleşecek haftalık kapanışı da merakla bekliyorlardı.

Hafta sonu boyunca genelde 60 bin doların üzerinde seyreden en büyük kripto para TSİ pazar akşamı ise saat 22’den sonra 58 bin 940dolara kadar düştü. Buna rağmen, alım baskısı daha ağır bastı ve Bitcoin Pazar gecesi TSİ 03.00’da olan kapanışı 62 bin doların üzerinde geçmeyi başararak bu anlamda ATH yaptı.

Uzmanların beklentisi “Devam” yönünde

Nisan ayında 60 bin dolar seviyesini bir türlü kıramayan ancak Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesiyle 64 bin doların da üzerine çıkan Bitcoin, daha sonra Mayıs ayında büyük bir düşüş hareketine başlamıştı.

Uzmanlar ise üç yeşil uzun gövdeli mumla, Bitcoin’in şimdi tipik olarak güvenilir bir yükseliş hareketi içinde olduğunu belirtiyorlar.

Piyasa değeri de aylar sonra 2.6 trilyon doları geçti

Bitcoin’in haftalık kapanışta ATH yapması, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcıların yüzünü güldürürken, kripto para piyasasının toplam değerinde de gözle görülür bir artış söz konusu… Bitcoin’deki yükselişle birlikte toplam piyasa değeri de 2 trilyon 600 milyar doları aylar sonra geride bırakmayı başardı. Bu seviye son olarak Mayıs ayında yakalanmıştı. Daha sonra ise Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini söylemesi ve Çin yasakları en büyük kripto paranın fiyatını 30 bin doların da altına düşürmüştü.

Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 62 bin 300 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap