Bitcoin Süreç Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Tahlili

Bitcoin Süreç Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Tahlili

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Süreç Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Tahlili

Kripto para piyasası sakin sakin toparlanırken rekor kıran zincir üstü datalar yatırımcıların dikkatini çekiyor. Binance borsasında Bitcoin (BTC) hacmi yılın birinci çeyreğindeki düzeylerin neredeyse onda biri civarında seyrederken on-chain metriklerde yeni rekorlarla karşılaşıyoruz.

Blockchain aktivite takipçisi IntoTheBlock’un geçtiğimiz gün X hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma nazaran Bitcoin ağındaki süreç sayısı 703 bin ile tüm vakitlerin rekorunu kırdı.

Platformun paylaştığı grafiğe nazaran BTC ağındaki günlük süreç sayısı 2023 yılının Mayıs ayına kadar stabil seyrediyordu. Mayıs ayının başlarında 700 bine yaklaşan metrik, günümüzde ise tekrar tarihi rekora imza attı.

Bu yükselişin nedeninin ise son aylarda popülerleşen Ordinals (Bitcoin ağında üretilen NFT’ler) kaynaklı olması beklenen. Günlük transfer rekorunun piyasa toparlanırken gerçekleşmesi kripto para yatırımcılarına umut veriyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Lider kripto para ünitesi bilhassa son aylarda enflasyon ve faiz üzere makro bilgilerden daha çok ülkelerin regülasyon süreçlerinden etkileniyor. Bitcoin, bir ay evvel 28.500-28.000$ takviye bölgesinin kaybetti. Akabinde, soluğu bir alt düzey olan 25.000 dolar civarında aldı.

BTC Piyasası: Bitcoin Süreç Sayısı Metriğinde Tarihi Rekoru Kırdı! BTC Tahlili 1

BTC, bu düşüşün akabinde Eylül ayının başına yanlışsız eski takviye düzeyini geçmeyi denedi. Lakin bu piyasa hareketi başarısız oldu. Boğalar, fiyatı yine 28.500 doların üzerine taşıyamadı. Önder kripto para ünitesi, günümüzde bu iki düzeyin ortasında bir üst bir aşağı hareket ediyor. Eski dayanak, yeni direnç olan 28.500 bandı kırıldığı takdirde sonraki amacın 31.000$ civarı olması olası.

$BTC an itibariyle 27.000$ etiketiyle alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap