Bitcoin Stabilken, Kıymetinin Altındaki 3 Altcoin Belirlendi!

Bitcoin Stabilken, Kıymetinin Altındaki 3 Altcoin Belirlendi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Stabilken, Kıymetinin Altındaki 3 Altcoin Belirlendi!

Kripto para piyasası karakteristik dalgalanmasını sergilemeye devam ediyor. Bu sırada Bitcoin bir sefer daha 26.000 dolar düzeyine ulaştı ve bir evvelki hafta sonu gözlemlenen modeli yineledi. Dramatik fiyat dalgalanmaları ve kayda paha altcoin performanslarının damga vurduğu inişli çıkışlı bir haftanın akabinde, Bitcoin‘in fiyat hareketi bir kere daha odak noktasında. Bu sırada, ünlü tahlil firması Santiment, bedelinin altında kalan altcoin projelerini açıkladı. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı yatay seyretti

Bitcoin’in kıymetli bir fiyat düşüşü yaşadığı çalkantılı bir periyodun akabinde, kripto varlık 17 Ağustos’ta 3.000 doların üzerine çıkarak son iki ayın en düşük düzeyi olan 25.300 doların çabucak üzerine geriledi. Piyasa hassaslığı darbe aldı. Fakat Bitcoin süratle toparlanarak hafta sonu geldiğinde 26.000 dolar düzeyini geri almayı başardı. Takip eden günlerde göreli bir istikrar görülse de Çarşamba günü fiyatlarda bir düşüş daha yaşandı. Bunu Bitcoin’i altı günün en yüksek düzeyi olan 26.800 dolara çıkaran keskin bir artış izledi. Tekrar de kripto varlık 27.000 dolar düzeyini geri almakta yetersiz kaldı. Böylelikle hafta sonunda 26.000 dolar düzeyine gerilemesine neden olan bir dirençle karşılaştı. Geçtiğimiz 24 saat bu istikrarı korudu ve Bitcoin bir defa daha 26.000 dolar civarında seyretti.

BTC Piyasası: Bitcoin Stabilken, Kıymetinin Altındaki 3 Altcoin Belirlendi! 1

Piyasa bedeli 507 milyar dolar ve piyasa hakimiyeti yüzde 48,3 olan Bitcoin’in pozisyonu büyük ölçüde değişmedi. Bu ortada, Bitcoin fiyat dalgalanmalarında gezinirken, daha geniş altcoin piyasası karışık bir reaksiyon sergiledi. Birçok altcoin Bitcoin’in hareketlerini yansıttı, düşüş eğilimi yaşadı ve akabinde toparlanma teşebbüsleri ve akabinde yatay süreç gördü. Son 24 saat içinde Ethereum, Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Tron, Polkadot, Shiba Inu ve Litecoin’de küçük günlük çıkarlar gözlemlendi. Fakat, tüm altcoinler birebir yörüngeyi izlemedi. Çünkü Cardano ve Solana gün boyunca yaklaşık %2’lik hafif bir düşüş kaydetti. Sonuç olarak, ADA’nın fiyatı 0,25  dolara yerleşirken, SOL 20 dolar işaretinin altına düşme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Santiment, bu altcoin projelerine dikkat çekti

Altcoinler ortasında SUI, gün içinde yüzde 9’luk bir artış ve hafta boyunca yüzde 20’lik etkileyici bir yükseliş elde ederek kayda kıymet bir performans sergiledi. Shiba Inu‘nun BONE tokeninde de emsal yararlar gözlemlendi. Belli altcoinler izole ralliler yaşamış olsa da, genel kripto para piyasası kıymeti 1.050 trilyon dolar civarında nispeten dingin kaldı. Santiment’in modeline nazaran, AUCTION, LINA ve SRM üzere birtakım varlıklar, 17 Ağustos’ta başlayan piyasa düşüşünün akabinde bedelinin altında kabul edildi. Bu müşahede, altcoinler ortasındaki toparlanma teşebbüsleriyle uyumlu.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1695325214689861983

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap