Bitcoin, S&P 500 İle Beraber Yeniden Yükselişe Geçti

Bitcoin, S&P 500 İle Beraber Yeniden Yükselişe Geçti

Paylaş
Bitcoin, S&P 500 İle Beraber Yeniden Yükselişe Geçti

Bitcoin özellikle 12 Mart tarihinde yaşanan düşüş esnasında S&P 500 endeksi ile neredeyse tıpatıp aynı bir grafik çizmişti. Bitcoin‘in bundan sonraki haftalarda da endeksin yükseldiği anlarda yükselmesi, düştüğü anlarda ise düşmesi beklenenden kısa sürdü.

Bitcoin ve S&P 500 İlişkisi

Nisan ayı başlarında S&P 500’ün düşüş yaşamasına rağmen yükseliş elde eden BTC’nin o tarihlerden itibaren endeksin fiyat çizgisinden bağımsız bir hareket sergilemeye başladığı düşünülmüştü. Buna rağmen basın saatine göre hafif bir artış elde eden S&P 500 yeniden Bitcoin’i de harekete geçirdi.

Geçtiğimiz hafta 7.000 dolar üstünden 6.700 dolara kadar düşen BTC, basın saatine göre %2’lik bir yükselişe sahip ve yeniden 7.000 doları zorlamaya başladı. S&P 500’ün de aynı saatlerde yükseliş elde etmiş olması, analistlere göre bir tesadüften çok yeniden beraber hareket edildiğinin göstergesi.

Bunun en büyük sebebi ise Bitcoin alımı yapan kurumsal yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun ABD merkezli olması. ABD’li kurumsal yatırımcılar piyasalar biraz olsun dengelendikçe ve yükseliş elde edildikçe riskli bir yatırım olarak görülen Bitcoin alımlarını arttırıyor olabilirler.

Bu da önümüzdeki günlerde de benzer yükselişler ve S&P 500 ile beraber düşüşler görülebileceğini ortaya koyuyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap