Bitcoin sona yakın mı: SEC Lideri Gensler ve Demokratlar kripto tersi ittifak kurdu

Bitcoin sona yakın mı: SEC Lideri Gensler ve Demokratlar kripto tersi ittifak kurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin sona yakın mı: SEC Lideri Gensler ve Demokratlar kripto tersi ittifak kurdu

Investing.com – Bitcoin, dün panik halinde verdiği bir reaksiyonla birkaç dakika içinde 1.000 dolardan fazla paha kaybetti. Sert düşüş, Fox Business gazetecisi Eleanor Terrett’in attığı bir tweet ile ilişkili.

Terrett, Demokratların ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’nun (SEC) dijital varlıklar konusundaki tavrını benimsediğini belirten bir notu yayımladı. Bu notun, dijital varlıkların düzenlenmesine ait bir oturum gerçekleşmeden evvel parti üyeleri tarafından alındığı söyleniyor. Bu nedenle, doküman kripto topluluğu içinde aksiyon için bir direktif olarak algılanıyor.

Konunun özünde, bu durum SEC Lideri Gary Gensler’in neredeyse tüm kripto para ünitelerini menkul değer olarak sınıflandırma görüşünü kabul etmeyi hedefliyor. Dahası, kripto sanayisi tarafından şikayet edilen yasa belirsizliğinin uygun düzenleme eksikliğinden değil, kripto bölümünün mevcut maddeyi ihlal ettiği gerçeğinden kaynaklandığını söylemeyi amaçlıyor.

Demokratlar Gensler’i desteklemeye ve mevzuatta esaslı bir değişiklik yapmaktan kaçınmaya çalışırken, Cumhuriyetçiler ise Gensler’in yatırımcıların korunması konusunda önemli olmadığı ima ediliyor.

Not özet olarak, SEC Lideri Gensler’in kusursuz bir iş çıkardığını ve kripto hatalılarını kovuşturma ve yatırımcıları ve tüketicileri müdafaa sürecini hiç olmadığı kadar tesirli bir halde yaptığını sav ediyor. Nota nazaran, bu gelişme Demokratlar tarafından desteklenmeyi hak ediyor, zira Cumhuriyetçiler SEC’in yetkilerini büsbütün yeni bir düzenlemeyle sonlandırmayı planlıyor.

Bu gerçek çıkarsa ve Demokratlar bu yaklaşımla başarılı olursa, kripto para üniteleri için görünüm, en azından ABD’de, muhtemelen daha da kasvetli hale gelecektir.

Bitcoin teknik fiyat seviyeleri

Bitcoin şu anda 27,533 dolarlık BTC/USD fiyatıyla %0.34 kıymet kaybederken, haftalık kayıp %5,65 oldu.

Kripto para ünitesi Pazartesi günkü seansı %23,6 Fibo düzeltmesi olan 28.280 doların altında bir günlük kapanışla tamamladı. Bu da aşağı istikametli hareketin %38,2 Fibo düzeltmesi olan 26.619 dolara yanlışsız uzamasına kapı araladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin sona yakın mı: SEC Lideri Gensler ve Demokratlar kripto tersi ittifak kurdu 1

%38,2 Fibo düzeltmesi günlük kapanış bazında savunulamazsa, %50 Fibo düzeltmesi olan 25.277 dolara yanlışsız daha fazla kayıp beklenmelidir.

Yalnızca %23,6’lık Fibo düzeltmesinin üzerinde devam eden bir yükseliş, ruhsal eşik olan 30.000 doların test edilme talihini artıracaktır. Bunun üzerinde, odak noktası 30.964 dolarda olan 14 Nisan doruğuna kayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap