Bitcoin Reddit’te Önemli Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

Bitcoin Reddit’te Önemli Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

Paylaş
Bitcoin Reddit’te Önemli Bir Kilometre Taşını Daha Geride Bıraktı

Kriptokoin.com – Son verilere göre, Reddit’deki r/Bitcoin subreddit’i, Bitcoin hayranları için en popüler forumlardan biri olmaya devam ediyor. Son zamanlarda subreddit’in abone sayısı 1,2 milyon ile dönüm noktasına ulaştı.

En büyük Bitcoin topluluğu r/Bitcoin subreddit’in hikayesi

Yeni üyeler, Reddit’in en büyük Bitcoin topluluğu olan r/Bitcoin’e akın etmeye devam ediyor. Subreddit, geçtiğimiz günlerde trafikte patlayıcı bir artış yaşadıktan sonra 1,2 milyon abone ile bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Subreddit, Kasım 2012’den bu yana var ancak o zamandan beri popülerlikte meteorik bir artış gördü. 2017 yılının başında, subreddit yalnızca yaklaşık 200.000 aboneyle övünüyordu.

Meşhur boğa koşusu sırasında rakam 2018’in başında 634.000 aboneye ulaştı. Beklentiler doğrultusunda bu rakam 2018’in ayı piyasasına rağmen tırmanmaya devam etti ve 2019’da da yükseliş devam etti. Ocak 2018’den bu yana, popüler formun abone sayısı ikiye katlandı. 2019’un başında, subreddit 1 milyon aboneyle dönüm noktasını vurdu. O zamandan bu yana foruma 200.000 üye daha ekledikten sonra, topluluk çevrimiçi olarak en büyük Bitcoin topluluğu oldu.

Tüm bu gelişmeler neye işaret ediyor?

Bu yılın başlarında Kriptokoin, Google’ın arama ilgisindeki düşüşe rağmen r/Bitcoin’in artan abone sayısındaki değişimi bildirdi. Mayıs ayında, lider kripto para birimine ilişkin aramalar, önceki tüm zamanların en yüksek oranının yalnızca yüzde 10’undaydı. Bu nedenle Bitcoin, Google’ın ilgisini çekmemesine rağmen r/Bitcoin topluluğunu arttırabildi. Toplamda, abonelerdeki artış Bitcoin HODLers grubunun hala güçlü ve büyümekte olduğunu gösteriyor. R/Bitcoin’e abone olanlar kripto para birimi sektörü konusunda daha ciddi ve bilgili olan kişilerdir ve olayları yakından takip ederler.

Sonuç olarak, Bitcoin tüm sektör için itici bir güç olmaya devam ettiği için bu gelişme piyasa adına iyi bir haber. Birçok abone Blockchain dünyasındaki en son haberleri ve trendleri takip etmek için r/Bitcoin’i kullanıyor. Uzmanlara göre, Subreddit’in 2020’de bir sonraki ATH’de 1,5 milyonluk dönüm noktasını aşmasını bekleyebiliriz. r/Bitcoin subreddit şu anda Reddit’teki en büyük forumlar arasında 210’uncu sırada yer alıyor ve günde ortalama 868 yorum alıyor. Bitcoin’le ilgili kritik gelişmeler adına “Tom Lee, Bitcoin’in Düşüş Sebebini ve Fiyatı Fırlatacak 3 Katalizörü Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap