Bitcoin pazarı düşüşteyken yeni basılan 3 milyon USDC dipten alma stratejisi için mi?

Bitcoin pazarı düşüşteyken yeni basılan 3 milyon USDC dipten alma stratejisi için mi?

Paylaş
Bitcoin pazarı düşüşteyken yeni basılan 3 milyon USDC dipten alma stratejisi için mi?

Bitcoin fiyatının 7.500 doların altına düşmesinden yalnızca birkaç saat sonra Whale Alert, 3 milyon USDC ’nin Hazine tarafından basıldığını tespit etti. Bunun, büyük olasılıkla büyük harcama yapanların ortak bir uygulaması olan çöküş piyasasında diğer kripto para varlıklarını satın almak amacıyla bir balina tarafından yapıldığı düşünülüyor.

Dolaşımdaki toplam USDC’nin başarılı bir şekilde 31 Ekim’de denetlenmişti.  Şimdi, bu pazar düşüşü sırasında Bitcoin satın alma amacıyla üç milyon dolarlık yeni bir USDC basımının bilinmeyen bir tüccar için olduğu düşünülüyor.

Whale Alert son USDC madenciliğini yakaladı

Şu anda işletmenin kim olduğu belli değil, ancak işlem önce büyük miktarda kripto para birimini algılayan ve raporlayan bir servis olan Whale Alert (@whale_alert) tarafından açıklandı.

Oluşturulduktan sonra, yeni USDC Poloniex’e geçti. Bu şaşırtıcı değil ancak şu ana kadar başka hangi varlıkların satın alındığına dair bir açıklama yok. Bitcoin fiyatı yönünü aşağı çevirdiğinde, birisinin yeni USDC oluşturması ise kesinlikle ilk değil.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, Bitcoin’in 8.000 doların altına düşmesiyle çakışan birden fazla işletme tarafından birkaç milyon yeni token basıldı. Bundan birkaç ay önce, pazar 9.500 dolara düştüğünde, bir milyon USDC dolaşımına girmişti.

Yatırımcılar için olağan işler

Tüm bunlar büyük olasılıkla, sadece kurumsal para anlayışlı ve düşükten satın alma kuralını takip ediyor. Balinaların bu düşüşler sırasında Bitcoin aldığını ve daha önce iki kez yaptığı pazarın iyileşmesini beklediğini varsayarsak, o zaman kesinlikle ciddi getiriler elde edebilirler. Şu an kendilerini güçlü bir geri dönüş için hazırlıyor olabilirler

3 milyon dolar, Bitcoin pazarını gerçekten hareket ettirmek için yeterli olmamakla birlikte, bir toparlanma aşamasında, fiyatların tekrar yükselmesiyle iyi bir getiri için yeterlidir. Fiyat düşmeye devam ederse USDC’nin daha fazla basılmasını görmemiz ise olası değil gibi.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap