Bitcoin Ne Vakit Tabana Vuracak? Glassnode İki Senaryo Açıkladı!

Bitcoin Ne Vakit Tabana Vuracak? Glassnode İki Senaryo Açıkladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Ne Vakit Tabana Vuracak? Glassnode İki Senaryo Açıkladı!

Kripto tahlil firması Glassnode’un kurucu ortakları, piyasadaki düşüşün akabinde Bitcoin (BTC) için iki senaryo hazırladı. Analistler, iki şeyden birinin gerçekleşmesi durumunda bir tabanının oluşabileceğine inanıyor.

Glassnode’a nazaran Bitcoin için muhtemel iki senaryo

Negentropic ismini kullanan Glassnode kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in mahallî bir taban yapabileceği iki senaryo üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Happel ve Allemann’a nazaran, birinci senaryo Bitcoin’in kademeli olarak 25.000 dolar aralığına düşmesi. İkinci senaryo ise tabana vurmadan evvel önemli bir likidasyon olayına şahit olması. Analistlerin paylaştığı grafiğe nazaran, BTC’nin Risk Sinyali 100’e ulaştığında, Bitcoin düzeltici bir harekete şahit olacak. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin Risk Sinyali 100’de. Bu durumda iki mümkün kısa vadeli senaryo var:

1. 24,800-25,000 dolar aralığına yavaş bir düşüş.

2. Süratli satın alınan süratli, agresif fitil.

Her iki durumda da, biri gerçekleştikten kısa bir müddet sonra tabana vuracağız. Geçmişte BTC Risk Sinyali 100’e ulaştığında bu iki senaryonun gerçekleştiğini gördük.

BTC Piyasası: Bitcoin Ne Vakit Tabana Vuracak? Glassnode İki Senaryo Açıkladı! 1Kaynak: Negentropic

BTC çift zirve formasyonunun akabinde zayıf görünüyor!”

Rekt Capital takma isimli kripto stratejisti de BTC’ye tartı veriyor. Analiste nazaran, Bitcoin çift zirve formasyonunun akabinde zayıf durumda. Analist, “BTC’nin ikili zirvenin birinci yarısını oluşturması 91 gün sürdü. İkili doruğun ikinci yarısını oluşturması ise sırf 63 gün sürdü. Buradan çıkarılacak sonuç nedir?” diyerek, şu açıklamayı yapıyor:

İlk yarıda fiyat adım adım düşmüş, dayanaklara hürmet göstermiş. Lakin nihayetinde onları kırmış (yeşil kutu). Bu son Bitcoin çöküşü, düşüş yolunda hiçbir dayanağı umursamadı (turuncu kutu). Hiçbir reaksiyon gösterilmedi. Turuncu kutulu bölge etrafında alım tarafı baskısının ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor. Alıcılar düzgün bir formda devreye girip fiyat hareketinin seyrini değiştirecek kadar hazır ya da güçlü değil. Mevcut hacim düzeyleri de satıcı baskısının şimdi tepeye ulaşmadığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Ne Vakit Tabana Vuracak? Glassnode İki Senaryo Açıkladı! 2Kaynak: Rekt Capital

Bitcoin adresleri kârda: Ne değişti

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot ETF müracaatlarına ait son gelişmeler yatırımcıların beklentilerini yükseltti. Fakat, haberler Temmuz 2023’ten itibaren sadece yatay hareketi sürdürdü. Hasebiyle, SpaceX’in 373 milyon dolar bedelindeki Bitcoin varlıklarını satması üzere makroekonomik ve daha geniş finansal piyasa atılımlarıyla sarsılması gereken bir hassaslık kelam konusuydu. Sonuç olarak, Glassnode bilgilerine nazaran, traderların büyük bir kısmı daha az kârlı hale geldi yahut gerçekleşmemiş ziyanlarla karşılaştı.

Yedi günlük hareketli ortalama açısından baktığımızda, BTC adreslerinin sayısında değerli bir düşüş olduğunu görüyoruz. Bilgiler, adres sayısının bir ayın en düşük düzeyi olan 32.506.617 adrese gerilediğini gösteriyor.

BTC fiyatında daha fazla düşüş yakın mı?

Lider kripto para ünitesinin düzeltme kademesinde kalmaya devam edip etmeyeceği merak konusu. Mevcut aralıkta BTC’nin dayanak düzeyleri 25.000 dolar ve akabinde 21.500 dolarda duruyor. Uzmanlara nazaran bu da traderların short’lama konusunda kaygı, belirsizlik ve kuşku (FUD) yaşadığı manasına geliyor. Bununla birlikte, Eylül ayının birinci haftasında spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili rastgele bir olumlu haberin, yükseliş ortamını eski haline getirmesi mümkün.

1 Eylül – 6 Eylül 2023 tarihleri ortasında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Blackrock ve Wisdomtree üzere çeşitli spot ETF müracaatlarına ait bir güncelleme ya da karar sunması bekleniyor. Bu, muhtemelen Bitcoin fiyatının Eylül 2023’ün birinci haftasından evvel yükselmeyeceği manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap