Bitcoin milyoneri, Hollandalı mankenin sır ölümünden tekrar soruşturulacak

Bitcoin milyoneri, Hollandalı mankenin sır ölümünden tekrar soruşturulacak

Paylaş
Bitcoin milyoneri, Hollandalı mankenin sır ölümünden tekrar soruşturulacak

Malezya’da 20. katta bulunan lüks bir dairenin balkonundan düşerek hayatını kaybeden Hollandalı genç bir mankenin ölümüyle ilgili soruşturma yeniden açılıyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre, aile avukatı Sebas Diekstra, bir Malezya mahkemesinin Ivana Smit’in üçüncü şahısların etkisiyle hayatını kaybettiğine karar vermesinin ardından yeni bir soruşturma başlattığını duyurdu.

18 yaşındaki Smit, 2017 yılının Aralık ayında Amerikalı bir Bitcoin milyoneri olan Alex Johnson ile eşi Luna’nın birlikte kaldığı Kuala Lumpur’daki lüks bir dairenin balkonundan düşerek hayatını kaybetmişti.

Geceyi Alex ve Luna ile bir kulüpte geçiren Smit, ardından çiftle beraber sabaha karşı bu daireye dönmüştü.

Johnson çifti ile birlikte olan mankenin cansız bedeni, altıncı katın balkonunda bulunmuştu.

Malezyalı bir sorgu yargıcı ilk olarak hiçbir suç unsuru olmadığına hükmetti fakat karar şimdi bozuldu.

Smit’in Hollanda’da gerçekleştirilen ikinci otopsisinde kolunda morluklara ve başının arkasında travma izlerine rastlanmıştı. Ayrıca genç mankenin vücudunda uyuşturucu ve alkol, tırnaklarının arasında ise Alex Johnson’ın DNA izleri tespit edilmişti.

Olayın ardından sorgulanmak üzere gözaltına alınan çift, daha sonra serbest bırakıldı ve geçen yıl Malezya’dan ayrıldılar.

Bu arada çift, Smit ile grup seks yaptıklarını itiraf ederken ölümünden sorumlu olmadıklarını söylediler. Ayrıca öldüğü gün Smit’e uyuşturucu verdikleri iddiasını da kabul etmediler. Bunun yerine çift, Smit düştüğü sırada uyuduklarını ileri sürdüler.

Luna Johnson, “Ivana bizim arkadaşımızdı, ikimizin de onunla ilişkisi vardı. O gece kendi isteğiyle bizimle eve geldi üçümüz beraber olduk. Keşke onu tanımak için daha çok zamanım olsaydı. Bir arkadaşımı kaybettim.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap