Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 16 düştü

Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 16 düştü

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 16 düştü

Bitcoin üretme zorluğunun bir göstergesi olan ve hash rate’teki değişimlere göre iki haftada bir Bitcoin’in yapısı gereği otomatik olarak yeniden ayarlanan madencilik zorluğu, iki hafta önce 2014’ten beri görülmeyen bir artış yaşadıktan sonra bugün TSİ 04.18’de yüzde 15.97 oranında düştü.

Bitcoin zorluğu yüzde 16 oranında düşüş yaşadı

Zorluk, 13 Mayıs’ta yüzde 21.53 yükselmiş ve 25.05 trilyon ile rekor kırmıştı. Çin’de madencilik sektörüne dönük baskılar ve yasaklamalarla beraber hash rate’te yaşanan düşüş sonucunda zorluk da geri çekildi. Hash rate, zorluktaki düşüş sırasında 150 eksahash olarak kaydedildi. Mevcut koşullar sürerse, iki hafta sonra yapılacak sıradaki ayarlamada da zorluk yine yüzde 16 oranında düşecek.

Öte yandan Bitcoin’de SegWit’ten bu yana en önemli güncelleme olarak görülen Taproot’un aktivasyonu için yeni bir destek sinyali dönemi başlatıldı. Sinyal yöntemi, madencilerin ve madencilik havuzlarının Taproot güncellemesi için hazır olup olmadığını anlamaya dair bir yöntem. Hash rate’in en az yüzde 90’ını oluşturan madencilerin Taproot sinyali vermesi durumunda güncelleme üç ay için kilitlenecek ve ardından yine üç aylık bir süre için Taproot kuralları resmen uygulanacak. Bu durumda Taproot, Kasım ayında çevrim içi hale gelecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap