Bitcoin madencilik zorluğu ATH yaptı

Bitcoin madencilik zorluğu ATH yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin madencilik zorluğu ATH yaptı

Bitcoin madencilik zorluğu, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Bitcoin madenciliğinin zorluk düzeyinin artmasının akabinde analistler açıklamalarda bulundu. Analistler, bu durumun madencilerin Bitcoin’i biriktirdiğine dair işaretler içerdiğine inanıyor.

Bitcoin madenciliği en sıkıntı düzeyine ulaştı

Bitcoin madencilik zorluğu 55.62 trilyon hashe çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Bitfinex analistlerine nazaran, zorluğun artması, madencilerin mevcut Bitcoin düzeyinin epeyce pahalı olduğuna yahut tahminen de gerçek kıymetinden biraz daha düşük fiyatlandırıldığına inandıklarını gösteriyor. Coinwarz grafikleri, Temmuz 2021’deki Çin’deki madencilik baskınından bu yana süratle artan bir zorluk düzeyini gösteriyor. Önümüzdeki zorluk ayarlamasının Eylül başında gerçekleşmesi ve düzeyin 55.62 trilyon hashten 56.37 trilyon hashe yükseleceği iddia ediliyor.

Bitfinex raporuna nazaran, yükselen zorluk düzeyi, madencilerin düşük satış oranlarıyla uyumlu. Bu, madencilerin Bitcoin’in vakit içinde toparlanacağına olan inançlarını yansıtabilir. Analistler, “Madenciler bu fiyatlarla Bitcoin madenciliği yapmak için daha fazla kaynak yatırımı yapıyor, bu da onlar için hayli karlı olabilir” dedi. CryptoQuant bilgileri de, 20 Haziran’dan bu yana madenci cüzdanlarında Bitcoin biriktiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin madencilik zorluğu ATH yaptı 1

Bitcoin öncüsü Max Keizer, Bitcoin’in artan hash oranı ve zorluk ayarlamasının, Bitcoin’in hakimiyetinin ve dünyanın rezerv para ünitesi olma yolunun sürat kazandığını söz etti.

Bitcoin, geçtiğimiz Perşembe günü yaşanan büyük vadeli süreç tasfiyesinden sonra toparlanmaya çalışıyor ve fiyatı 26,000 dolar hududuna yaklaşıyor. Yatırımcılar, Federal Reserve Lideri Jerome Powell’ın para siyaseti açıklamasını beklerken temkinli davranıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap