Bitcoin madenciliği firması Genesis, Çin’den 10 bin cihaz siparişi verdi

Bitcoin madenciliği firması Genesis, Çin’den 10 bin cihaz siparişi verdi

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin madenciliği firması Genesis, Çin’den 10 bin cihaz siparişi verdi

Bitcoin’de madencilik yapmak kullanım arttıkça daha da zorlaşıyor ve büyük şirketler son teknoloji makineleri kullanmak istiyor. Nisan ayında Canaan’dan 94 milyon dolarlık cihaz talep eden Genesis, ek 10 bin cihaz daha istedi. Yeni siparişin değeri ile ilgili ise iki şirketten de bilgilendirme yapılmadı.

En yeni cihazın fiyatı 5 bin dolar

10 bin cihazlık yeni talebin Canaan’ın A1246 ve A1166Pro AvalonMiner cihazları için olduğu ve bu ay sonuna kadar makinelerin yola çıkacağı belirtildi. A1246 cihazı Canaan’ın çıkardığı son model madencilik makinesi ve saniyede 90 tera hash’lik (TH/S) hash oranı mevcut. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 5 bin dolar.

A1166Pro AvalonMiner, A1246’ya göre biraz daha eski ve saniyede 81 tera hash gücüne sahip. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık 1300 dolar. Genesis’in 94 milyon dolarlık bir önceki siparişi ise tamamen A1246 cihazlarından oluşuyordu.

Genesis’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov, son verilen siparişteki makinelerin çalışmaya başlamasıyla hash oranlarının en az iki kat büyüyeceğini belirtti. Şirket, şu anda saniyede 2.1 exa hash (EH/S), hash oranına sahip olduğunu öne sürüyor ve bu rakam Bitcoin ağının toplam hash oranının yaklaşık yüzde 1.4’üne denk geliyor.

Canaan şirketi de bu ay başında, ilk denizaşırı satış sonrası hizmet merkezini Kazakistan’da açmıştı. Canaan şirketi ayrıca Nasdaq borsasında da işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap