Bitcoin madenciliği devi, Nasdaq’ta halka arz oluyor

Bitcoin madenciliği devi, Nasdaq’ta halka arz oluyor

Paylaş
Bitcoin madenciliği devi, Nasdaq’ta halka arz oluyor

The Block’un çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Bitcoin madencilik cihazları üreticisi Canaan Creative, 20 Kasım’da Nasdaq’ta halka arz olacak.

Bitmain’in en büyük rakibi, yüklenciler olarak Citi Group, Credit Suisse, Galaxy Digital ve diğer dört şirketle birlikte 28 Ekim’de ABD’de halka arz olmak için başvuru yapmıştı. Başvuru belgeleri, şirketin halka arz ile 400 milyon dolar elde etmek istediğini gösteriyor. Madencilik devinin hisselerini hangi fiyat aralığında listeletmeyi düşündüğü ise belirtilmedi.

Canaan’ın Nasdaq’taki bu başarılı hamlesi, Hong Kong ve Çin anakarasında yer alan diğer borsalardaki başarısız listeleme girişimlerinin ardından geldi. Canaan’da olduğu gibi Hong Kong’daki halka arz planında başarısız olan Bitmain’in de Deutsche Bank sponsorluğunda sessiz sedasız ABD’de halka arz başvurusu yaptığı söyleniyor.

Canaan, 2019 yılının ilk yarısı itibari ile küresel Bitcoin madencilik cihazları pazarının yüzde 23.3’ünü kontrol ediyordu. Bitmain’de bu oran yüzde 64.5 düzeyinde.

Canaan Creative’in SEC’ye yaptığı başvuru dosyasına göre, şirket 2018 yılında 394 milyon dolar gelir elde etti. Net gelir ise 8.3 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap