Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı!

Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı!

Kripto para dünyasında kurumsal yatırıcılarım Bitcoin ve altcoinler için ne kadar hassas olduklarını biliyoruz. Bu hassaslık ferdî yatırımcıları da etkiliyor. Bu tesir ister istemez bundan sonraki süreçte nasıl atılım olacağına dair de ipuçları veriyor. Btcpiyasasi.com olarak kurumsal yatırımcıların neler yaptıklarına dair Coinshares raporuna bakıyoruz. İşte ayrıntılar.

Yükselen Ethereum hassaslığının ortasında Bitcoin BTC’de küçük çıkışlar

Dijital varlık yatırımları dünyasında, Ethereum’un şiddetli bir yılın akabinde kripto para ünitesi için olumlu bir dönüşe işaret eden 6,6 milyon ABD doları girişle liderliği ele geçirmesiyle hassaslıkta bir değişime şahit olundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı! 1

Öte yandan, Bitcoin toplam 13 milyon ABD doları fiyatında küçük çıkışlar yaşadı. Başka taraftan dört haftalık toplam 6,5 milyon ABD doları meblağında çıkışa katkıda bulundu. Bu eğilim short odaklı Bitcoin yatırım eserlerine de yansıdı. Başka taraftan üst üste 13. hafta 5,5 milyon ABD dolarına ulaşan çıkışlar görüldü.

Dijital varlık yatırımlarında bölgesel değişim

Geçen hafta, dijital varlık yatırım eserleri, bilhassa 21 milyon ABD doları fiyatındaki toplam çıkışların %99’unun gerçekleştiği Kuzey Amerika pazarında küçük bir olumsuz havaya şahit oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı! 2

Bununla birlikte, İsviçre ve Almanya girişlerle istikrar sağladı. Buna nazaran sırasıyla 12 milyon dolar ve 1,9 milyon dolarlık girişler oldu.

XRP ve öbür altcoinler için gelişen duyarlılık

Kurumsal yatırımcı girişinin olduğu altcoin kümesi oldu. Buna nazaran altcoin XRP, son 11 hafta içinde toplam 6,8 milyon ABD doları fiyatında giriş yaşadı. Bu durumda XRP artan yatırımcı itimadını kazandı. Öteki taraftan idare altındaki toplam varlıkların (AuM) %8’ini temsil etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı! 3

Bu olumlu görünüm, dijital varlık için umutlu bir geleceğe işaret ediyor. Bu son kurumsal yatırımcı atağı son SEC davasının sonuçlanmasından hem evvel hem de sonra geldi.

Bitcoin değil Altcoinlere artan ilgi

Ethereum ve XRP’nin yanı sıra, başka altcoinler de yatırımcı ilgisinin arttığını gördü. Solana’ya 1,1 milyon dolarlık giriş oldu. Öteki taraftan  Uniswap ve Polygon’a da 700 bin dolarlık girişler oldu. Bu durum kurumsal yatırımcıların piyasa ortamını çeşitlendirdiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Altcoinden Aldı! 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda dijital varlık yatırım ortamı gelişmeye devam ediyor. Buna nazaran, piyasa iştirakçileri Ethereum’un ivme kazanması ve Bitcoin’in küçük çıkışlar yaşamasıyla değişen eğilimleri yakından takip ediyor. Altcoinlere olan girişler, kripto para ünitesi alanındaki alternatif yatırımlara olan ilginin arttığına da işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap