“Bitcoin konusunda Elon Musk’a baskı yapıldı”

“Bitcoin konusunda Elon Musk’a baskı yapıldı”

Paylaş
“Bitcoin konusunda Elon Musk’a baskı yapıldı”

Bitcoin ve kripto para piyasalarının düşüş yaşamasından büyük oranda sorumlu tutulan ve bu konuda çok büyük tepki alan Elon Musk ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

“Sürdürülebilirlik komiteleri istemedi”

CryptoPotato adlı haber sitesine bir röportaj veren Kanadalı ünlü işadamı Kevin O’Leary, Musk’ın Tesla hissedarları ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Bitcoin’le ödeme kabul etme kararını değiştirmesi konusunda baskı gördüğünü iddia etti:

“Elon’a baskı yapıldı. Tesla hissedarları tarafından… Sürdürülebilirlik komiteleriyle Tesla’nın bir bağı var. Ve onlar Tesla arabalarının alımları için Bitcoin kullanılmasını istemiyorlardı. Bu yüzden muhtemelen ona, o açıklamaları yapması yönünde baskı yaptılar.”

“Bitcoin madenciliği için sadece kömür yakamazsınız”

Tesla’nın neden böyle bir karar aldığını çok iyi anladığını ve şirketin birçok kurumun sürdürülebilirlik konusunda söylediklerini tekrarladığını belirten O’Leary şu ifadeleri kullandı:

“Kurumsal yatırımcıyı Bitcoin’e çekmek istiyorsanız, madenciliği sadece kömür yakarak yapamazsınız. Kurumlar, sürdürülebilirlik konusundaki sorunlara net cevaplar istiyorlar.”

“Kim, ne tweet atmış umrumda değil”

Kanadalı iş adamı Bitcoin ve madencilikle ilgilenenleri ESG (çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim) sorunlarını çözmeye çağırırken, Bitcoin’e de uzun vadeli yatırım yaptığını açıkladı:

“20 bine düşmesi ya da 20 binin üzerinde olması umrumda değil. Kim, ne tweet atmış, o da umrumda değil. Ben iki tane karar aldım. Bitcoin almak birinci kararımdı. İkincisi ise ne kadar alacağımla ilgiliydi. Portföyümün yüzde 3’ünü seçtim. Bundan sonra ne mi olur? Umrumda değil. Elon Musk tweet atacak diye, Bitcoin sürekli volatil olacaksa, olsun.”

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap