Bitcoin İçin Short Squeeze Kapıda! Neler Olacak?

Bitcoin İçin Short Squeeze Kapıda! Neler Olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin İçin Short Squeeze Kapıda! Neler Olacak?

Bitcoin ve altcoin dünyasında son devirde optimist bir hava var. Bilhassa 27 bin dolar bandının aşılması bu iyimserliği tetikliyor. Lakin son gelen datalara nazaran BTC için ufukta bir Short Squeeze vurgusu var. Pekala bundan sonrası için ne bekleniyor? Değerli bir düşüş kapıda mı? Detaylara daima birlikte bir bakalım.

Bitcoin short squeeze ufukta: Kripto yatırımcıları short durumlarını artırıyor

Kripto trendlerinde beklenen dönüşü söz eden durumlar vakit zaman göze çarpıyor. Buna nazaran kripto para meraklıları daldaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Baskın kripto para ünitesi olan Bitcoin son vakitlerde nispeten istikrarlı yatay hareketler sergiliyor. Lakin gelgitler dönüyor. Başka taraftan yakın gelecekte değerli Bitcoin fiyat değişimleri mümkünlüğünü müjdeliyor olabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Short Squeeze Kapıda! Neler Olacak? 1

Diğer taraftan son vakitlerde short durumlarda bir dalgalanma da kelam konusu. Şu anda, kripto yatırımcıları ortasında dikkat çeken bir eğilim, Bitcoin ile ilgili short konumlardaki artış. Kripto piyasası faaliyetlerinin tahlili, çok sayıda yatırımcının son vakitlerde Bitcoin’de short durumlar başlattığını ortaya koyuyor.

Potansiyel Bitcoin short squeeze

Önde gelen bir kripto para bilgi sağlayıcısı olan Santiment‘in son görüşleri bu ilgi cazip gelişmeye ışık tutuyor. Santiment’in müşahedeleri, Deribit ve Binance üzere borsalarda Bitcoin’in açığa satışında istikrarlı bir artış olduğunu gösteriyor. Son gönderileri, Bitcoin’in short odaklı likidasyonlar nedeniyle üst taraflı fiyat hareketleri yaşama mümkünlüğünün daha yüksek olduğunun altını çiziyor.

Santiment bu hususla ilgili olarak kıymetli bir data paylaşıyor. Santiment’e nazaran Bitcoin traderları Deribit ve Binance’de Bitcoin’i agresif bir formda shortluyor. Buna nazaran bu durum potansiyel olarak likidasyonların fiyatları yükseltme mümkünlüğünü artırıyor. Short konumlar geçen hafta artmaya başladığından beri BTC fiyatı %4 yükseldi. Bu durumun devam etmesi olası.

BTC değerli bir aşamada

Bitcoin yazıyı yazarken 27.000 dolar bandının biraz aşağısına inmiş durumda. Buna nazaran başkan kripto para ünitesinde düne nazaran yaklaşık %0.8 oranında bir düşüş kelam konusu. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto topluluğu gelişmekte olan olayları bekliyor. Öbür taraftan en kıymetli soru hala ortada: Kripto para dünyasının öncüsü Bitcoin, bu short likidasyonlar sonucunda 30.000 $ düzeyini geri kazanacak mı?

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Short Squeeze Kapıda! Neler Olacak? 2

Kripto para piyasasının süratli değişimlere olan eğilimi var. Buna nazaran bu durum traderları ve meraklıları diken üstünde tutuyor. Ayrıyeten short konumlardaki son artış, Bitcoin için heyecan verici vakitlerin gelebileceğini gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap