Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti

Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti

Kripto para tahlil firması CryptoQuant, geçtiğimiz yıl Bitcoin BTC’nin görünümündeki değerli değişiklikleri açıkladı. Datalar, ABD merkezli merkezi borsalardaki Bitcoin rezervlerinde değerli bir düşüş olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten ABD dışındaki borsalardaki rezervlerin arttığını ortaya koyuyor. Bulgular şirketler tarafından devam eden BTC birikimine işaret ediyor. Ayrıyeten vadeli süreçler piyasasının son fiyat hareketlerindeki rolüne de ışık tutuyor.

Bitcoin rezervleri: ABD dışı ve abd borsaları

CryptoQuant’ın tahlili kayda paha bir eğilimi gözler önüne seriyor. Binance, OKX ve Bitfinex üzere ABD dışı borsalardaki Bitcoin rezervleri geçtiğimiz yıl %10’un üzerinde artış gösterdi. Buna karşılık, Coinbase, Gemini ve Kraken üzere ABD merkezli borsalardaki BTC rezervleri geriledi. Buna nazaran en az %30’luk bir düşüşe şahit oldu. Bu değişim, en azından kısmen, ABD’deki düzenleyici sıkılaştırmaya bağlanıyor. Başka taraftan muhtemelen yatırımcıları alternatif, offshore değişim seçenekleri aramaya teşvik ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti 1

Analiz firması ayrıyeten merkezi borsalardan Bitcoin çekme süreçlerinin kalıplarını belirliyor. Ayrıyeten hacimlerini inceleyerek kurumsal yatırımcıların davranışlarına ait enteresan bilgiler ortaya koyuyor. Bilhassa Ağustos ayı dşikkat çekiyor. Kurumsal oyuncular ortasında tercih edilen bir borsa olan Gemini’den 20.000’den fazla BTC’nin çekilmesine şahit oldu. Bu çekilmeler, borsada tutulan toplam BTC’nin yaklaşık %25’ini oluşturdu.

Bitcoin açık konumu yeni tepelere ulaşıyor

Para çekme modelleri, kurumsal yatırımcılar tarafından potansiyel bir birikim eğilimini ortaya koyuyor. Daha ileri tahliller, çekilen bu BTC’lerin daha sonra 1QB, 1Et ve 35g üzere adresler de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar yahut emanetçilerle bağlantılı cüzdanlara aktarıldığını gösteriyor. CryptoQuant’ın kapsamlı çalışması Bitcoin’in türev piyasasına kadar uzanıyor. Firmanın raporu, etkin kontratların toplam kıymetini ölçen bir metrik olan Bitcoin açık konumunun tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını gösteriyor. Ayrıyeten Kasım 2022’den bu yana değerli bir kilometre taşını işaret ettiğini vurguluyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti 2

CryptoQuant tarafından paylaşılan bilgiler, Bitcoin ekosistemi içinde gelişen dinamiklerin altını çiziyor. Borsalardaki değişen rezervler, bilhassa ABD merkezli borsa rezervlerindeki düşüş ve ABD dışı borsa rezervlerindeki artış, düzenleyici değişikliklerin yatırımcı davranışı üzerindeki tesirini aydınlatıyor. Kayda kıymet para çekme süreçleri ve bunların varış noktaları, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in birikim hikayesinde değerli bir rol oynayabileceğini göstermekte.

Fırsatlar dünyası

Bitcoin açık pzoisyondaki artış dikkat çekiyor. Bitcoin’in fiyat hareketlerine ve potansiyel piyasa fırsatlarına yönelik daha geniş bir ilginin altını çiziyor. Buna nazaran türev piyasasına artan iştiraki yansıtıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Şaşırtan Gerçek! Metrik Değişti 3

Bitcoin’in görüntüsü gelişmeye devam ediyor. Buna nazaran, piyasa iştirakçileri ve gözlemciler de bu değişimleri ve eğilimleri manaya konusunda istekli olmaya devam ediyor. Bu tıp bilgi odaklı tahliller, Bitcoin’in seyahatini şekillendiren faktörler hakkında pahalı bilgiler sunuyor. Öbür taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto piyasasının karmaşık dinamiklerine bir bakış sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap