Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak?

Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak?

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları bir müddettir ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Çok sayıda müracaata karşın SEC şimdi rastgele bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Kimileri bunu değersiz olarak görüyor. Başka taraftan bir gerçek var. Buna nazaran bu türlü bir onay kripto varlıklarının geleceğini değerli ölçüde değiştirme potansiyeline sahip.

Spot Bitcoin ETF: Değişim için bir katalizör

Tecrübeli bir kripto para analisti olan Crypto Rover, spot ETF onayının dönüştürücü tesirine dikkat çekiyor. Buna nazaran altın piyasasının kendi spot ETF’sinin onaylanmasının akabinde gösterdiği performansla paralellik kuruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak? 1

Altının 2010 yılından bu yana gösterdiği cansız performansı hepimiz biliyoruz. Lakin, spot ETF’sinin onaylanmasının akabinde kayda paha bir paha artışı yaşadı. Crypto Rover bu görüşleri resmi Twitter hesabında paylaştı. Rover “Bazı beşerler Spot Bitcoin ETF’sinin fiyat üzerinde büyük bir tesiri olmayacağı fikrinde. Bunu açıklığa kavuşturmama müsaade verin: Spot Bitcoin ETF’si milyarlarca doların piyasaya akmasına neden olacak.” diyor.

Vergi avantajlarının ve finansal fırsatların kilidini açmak

Dikkate alınması gereken kıymetli bir konu daha var. ETF’lerin değerli vergi avantajları ve varlıklara karşı borçlanma fırsatları sunması. Sonuç olarak, Bitcoin spot ETF’lerinin cazibesinin bilhassa emeklilik fonları ve kurumsal yatırımcılar ortasında artması beklentiler dahilinde. Kurumsal oyuncular, Bitcoin’in üst taraflı fiyat seyrinden yarar sağlamak için düzenleyici yolları hevesle bekliyor. Önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin için spot bir ETF’nin onaylanmasının bir tarafı daha var. Buna nazaran bedelinde büyük bir ralliyi tetikleyebileceği yaygın olarak iddia ediliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak? 2 SEC’ten Bu Altcoin ETF’lerine Onay Geliyor!

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda spot Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından onaylanması bir dönüm noktasından daha fazlasını temsil ediyor. Buna nazaran tüm kripto para ünitesi ortamı için potansiyel bir oyun değiştirici. Altının spot ETF onayı sonrasındaki yörüngesinden çıkarılan dersler, bu türlü bir olayın yaratabileceği sismik tesirin altını çiziyor. Vergi avantajları ve yeni keşfedilen finansal fırsatlarla BTC spot ETF’si kurumsal sermaye akışını çekebilir. Ayrıyeten kripto piyasasında değerli bir boğa koşusu için yer hazırlayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin Potansiyel Oyun Değiştirici Bu Gelişme Mi Olacak? 3

Neden değerli?

Spot bir Bitcoin ETF’si kıymetli. Zira yatırımcıların kripto para piyasasına katılmaları için daha sistemli ve erişilebilir bir yol sağlayacak. Şu anda ABD’de sırf Bitcoin vadeli süreç ETF’leri mevcut. Yani yatırımcılar aslında Bitcoin’in kendisini değil, onlara ileri bir tarihte Bitcoin satın alma hakkı veren bir mukaveleyi satın alıyor. Bu durum yatırımcılar için baş karıştırıcı olabiliyor. Öteki taraftan fiyat dalgalanmalarına yol açabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap