Bitcoin İçin Kıymetli Rekor: 48 Milyonu Aştı…

Bitcoin İçin Kıymetli Rekor: 48 Milyonu Aştı…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin Kıymetli Rekor: 48 Milyonu Aştı…

Kripto para ünitelerinin daima değişken dünyasında Bitcoin (BTC) manşetleri domine etmeye devam ediyor. Piyasadaki son düşüş eğilimlerine karşın, Bitcoin balinaları dünyanın en büyük kripto para ünitesinden daha da fazla biriktirerek dalgalar yaratıyor. Önde gelen kripto analisti Ali’nin yakın vakitte attığı bir tweet, Bitcoin sahiplerinin sayısının şu anda İspanya’nın tüm nüfusunu aşarak 48,5 milyona ulaştığını ortaya çıkardı. İşte detaylar…

Balinalar, ayı trendine meydan okuyor

Bitcoin’in fiyatı bir düşüş yaşamış olsa da, ekseriyetle balina olarak isimlendirilen büyük yatırımcılar yılmadı. Bitcoin varlıklarını istikrarlı bir formda artırarak kripto para piyasasının geleceğine ait sarsılmaz iyimserliklerinin sinyalini verdiler. Kripto tahlil platformu IntoTheBlock’tan alınan bilgiler, sırf Ağustos ayının son iki haftasında, toplam Bitcoin arzının en az %0,1’ini elinde tutan yatırımcıların portföylerine toplu olarak 1,5 milyar doların üzerinde BTC eklediğini gösteriyor.

3 Eylül’de IntoTheBlock, Twitter sayfasında şaşırtan bir güncelleme paylaşarak Bitcoin sahiplerinin toplam sayısının tarihte birinci sefer 48 milyon hududunu aştığını duyurdu. Bu kilometre taşını daha da dikkat cazip kılan şey, Bitcoin’in fiyatının iki ayın en düşük düzeyine inerek 26.000 doların altına düştüğü bir periyotta gerçekleşmiş olmasıdır. Yatırımcıların bu direnci ve devam eden birikimi, Bitcoin’in potansiyeline olan sarsılmaz inançlarını göstermektedir.

Grayscale zaferi optimistlik yarattı

Yatırımcılar ortasındaki bu iyimserliği besleyen değerli bir faktör, Grayscale Investments’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı son yasal zaferdir. Kıymetli bir mahkeme kararında Yargıç Neomi Rao, SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) Bitcoin Spot Borsa Yatırım Fonlarına (ETF’ler) dönüştürme başvurusunu reddetmesi konusunda kâfi bir açıklama yapmadığını tespit etti. Bu karar, Grayscale’in düzenleyici manilere karşı açtığı davada zafer kazanmasının önünü açarak yatırımcıların kripto para piyasasına olan inancını daha da pekiştirdi.

Bitcoin durumu neye işaret ediyor?

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin %0,40’lık hafif bir artış göstererek 25.910,67 dolar fiyattan süreç görüyor. 24 saatlik süreç hacmi 8.393.256.034 dolar üzere şaşırtan bir düzeyde ve canlı piyasa kıymeti 505.045.017.903 dolar. Bu sayılar Bitcoin’in kripto para dünyasındaki tartışmasız önder pozisyonunu sağlamlaştırıyor ve balinaların devam eden birikimiyle dijital altının cazibesinin her zamanki üzere güçlü kaldığı görülmekte.

Sonuç olarak, kripto para piyasasının dayanıklılığı ve Bitcoin yatırımcılarının, bilhassa de balinaların iyimserliği, kripto alanında bir hayranlık kaynağı olmaya devam ediyor. Bitcoin’in benimsenmesi ve popülaritesi arttıkça, piyasa çalkantılarına ve düzenleyici zorluklara dayanma kabiliyeti, kripto varlıkların hükümdarı olma statüsünü daha da pekiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap