Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi!

Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi!

Bitcoin fiyatı, yaklaşan birkaç makroekonomik olay nedeniyle önümüzdeki günlerde keskin hareketler görebilir.

Bitcoin için haftaya bu tarihleri kaçırmayın

Uzmanlar, Fed faiz oranı kararının Bitcoin’in fiyatını potansiyel olarak etkilemesiyle önümüzdeki haftanın kripto piyasası için kritik olabileceğini kestirim ediyor. Sıradaki FED faiz kararı toplantısı 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. 26 Temmuz akşamı saat 21.00’da kritik faiz kararı ortaya çıkacak.

Son vakitlerde, Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta yüksek volatiliteye şahit oldu. Bu esnada, kritik 30.000 ve 31.000 dolar düzeylerinin altına düştü. Hatta bir noktada 29.5.000 dolardaki kritik takviye düzeyine temas etti. Bunlar büyük bir çöküş korkusunu ateşledi. Fed’in faiz oranı kararı ve değerli bir opsiyon mukavelesinin sona ermesi yaklaşırken, piyasa bu olayların mevcut konsolidasyonu bozup bozmayacağını telaşla bekliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi! 1

CME Group’a nazaran finans uzmanları, merkez bankasının 26 Temmuz’da faiz oranını çeyrek puan artıracağını %92 olasılıkla varsayım ediyor. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) bu beklentileri karşılarsa, federal fonun gaye aralığını neredeyse 22 yıldır görülmeyen bir düzey olan %5,25 ile %5,5 ortasına yükselebilir.

Robert F. Kennedy Jr. BTC hakkında konuşacak

ABD Başkanlık adayı Robert F.Kennedy Jr., 26 Temmuz Çarşamba günü The Wolf Of All Streets ile yaptığı bir röportajda Bitcoin hakkında uzun uzun konuşacak. Yakın vakitte BTC’yi destekleyeceğini ve iktidara seçilirse kripto paraları vergilerden muaf tutacağına kelam vermişti.

Bitcoin opsiyon kontratları bu tarihte sona erecek

Bir başka kritik gelişme, Bitcoin’in opsiyon müddetinin 28 Temmuz’da sona ermesi. BTC fiyatı bu tarihte kadar 29.000 doların altına düşerse yatırımcıların büyük bir kısmına ziyan verecek. Alım opsiyonları için toplam açık durum 45.083’te. En yüksek bahisler 300 milyon dolarlık kavramsal kıymeti temsil eden 30. 000 ve 31.000 dolara hakikat artıyor. Put-to-call oranı 0,55 ve toplam kavramsal bedel yaklaşık 2 milyar dolar.

Bitcoin’in fiyatı 28 Temmuz’a kadar 30.000 doları geçmezse, güçlü bir düşüş baskısını tetikleyebilir. Bu da fiyatı muhtemelen 29.000 doların altında çekecek.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi! 2

S&P500 ile korelasyon kritik

Bu ortada Bitcoin, ABD pay senedi piyasalarının yakında çekebileceği yakın bir düşüş nedeniyle risk altında. S&P500 Endeksi şu anda, üst üste sekiz haftada %1’den daha az düşüşle az görülen bir yükseliş çizgisinde.

Dow Jones Sanayi Ortalaması, 2017’den bu yana birinci kere haftalık karlarını 10. Kere olumlu kapattı. Yapay zeka ilişkili pay senetleri etrafındaki tartışma, son vakitlerde kripto piyasasıyla tarihî bir korelasyonu olan S&P 500’de canlılığın korunmasına yardımcı oldu.

BTC fiyatı için sırada ne var?

Bitcoin son vakitlerde daima olarak 30 bin doların altında kaldı. Bu da mevcut fiyat düzeylerinde güçlü bir satın alma ilgisinin olmadığını gösteriyor. 30.100 dolara yanlışsız yükseliş eğilimine karşın, mum çubuğundaki uzun fitil, satıcıların etkin olduğunu doğruladı. Ayılar muhtemelen fiyatı kritik 29.500 dolar dayanak düzeyinin altına çekerek varlıklarını pekiştirmeyi amaçlayacaklar.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Değerli Hafta Geldi: İşte Olacaklar Listesi! 3

Bunu başarırlarsa, devam eden konsolidasyona yönelik bir düşüş hissi uyanır. BTC fiyatı daha sonra potansiyel olarak 27.200 dolarlık güçlü dayanağa ivme kazanacaktır. Öte yandan, fiyat 29.5 bin dolardan keskin bir biçimde toparlanırsa işler boğaların lehine dönüyor. 30.500 dolar-30.800 dolar aralığının üzerine çıkarsa, 31.000 dolara potansiyel bir yükselişin sinyalini verecek. Son olarak, 32.500 doların üzerinde bir kırılma, yeni bir yükseliş getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap