Bitcoin İçin Death Cross Kabusu! Analist Düzeyleri İşaretledi

Bitcoin İçin Death Cross Kabusu! Analist Düzeyleri İşaretledi

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin İçin Death Cross Kabusu! Analist Düzeyleri İşaretledi

Lider kripto para ünitesi Bitcoin, şu anda günlük grafiğinde “death cross (ölüm haçı)” olarak bilinen kıymetli bir teknik göstergeyle karşı karşıya. Bu bağlamda Bitcoin BTC’nin teknik sinyali telaşları artırıyor. Bu uğursuz sinyal, belli dayanak düzeylerinin aşılması halinde daha derin bir fiyat düzeltmesi potansiyeline işaret ediyor. Bu nedenle kripto yatırımcılarının ve analistlerinin dikkatini çekiyor.

Bitcoin için death cross’u anlamak

Bir kripto para ünitesinin kısa vadeli hareketli ortalaması, tipik olarak 50 günlük hareketli ortalama (MA), fiyat grafiğinde uzun vadeli hareketli ortalamasının, ekseriyetle 200 günlük MA’nın, altına düştüğünde bir death cross meydana geliyor. Bunu kripto para dünyası için bir manası var. Bu olay bir düşüş sinyali olarak görülüyor. Öteki taraftan ekseriyetle yaklaşan fiyat düşüşleriyle ilişkilendiriliyor.

Konuyu bugün ünlü analist Ali Martinez gündemde taşıdı. Twitter hesabından Bitcoin grafiğini paylaşan Martinez, Bitcoin’in kritik takviye düzeyine işaret ediyor. Martinez’e nazaran Bitcoin’in günlük grafiği bu death cross’un gerçekleşme muhtemelliğine işaret ediyor. Bu düşüş sinyalinin teyit edilmesi için Bitcoin fiyatının bir düzeyin altına gelmesi gerekiyor. Buna nazaran 25.200 dolarlık kritik dayanak düzeyinin altına düşmesi gerekiyor. Bu düzey aşılırsa, analiste nazaran daha değerli bir fiyat düzeltmesini tetikleyecek. Öteki taraftan potansiyel olarak kripto piyasasının genelini etkileyecek.

Piyasa hassaslığı ve yatırımcı dikkati

Yaklaşan death cross, kripto meraklıları ve yatırımcılar ortasında piyasanın mevcut durumuna ait tartışmaları ağırlaştırıyor. Bitcoin’in fiyatı son aylarda kıymetli ölçüde dalgalanma yaşamış durumda. Lakin bu türlü bir teknik göstergenin varlığı ek bir belirsizlik katmanı ekliyor. Kripto para piyasası, hassaslık ve piyasa dinamiklerindeki ani değişimlere karşı son derece hassas. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli olmaları ve Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından takip etmeleri tavsiye ediliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Death Cross Kabusu! Analist Düzeyleri İşaretledi 1

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin BTC’nin günlük grafiği şu anda, düşüş eğilimli piyasa hassaslığıyla alakalı bir teknik gösterge olan potansiyel bir death cross’un işaretlerini gösteriyor. Bu düzeyin altındaki bir kırılma daha değerli bir fiyat düzeltmesinin önünü açacak. Bu nedenle, 25.200 dolar kritik takviye düzeyi izlenmesi gereken değerli bir eşik misyonu görüyor.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Death Cross Kabusu! Analist Düzeyleri İşaretledi 2

Bitcoin için değerli seviyeler

Analist 25.200 dolar düzeyine işaret etmişken Bitcoin için bu durumun kısa vadede bir olumsuzluk manası taşıyacağı kesin. Death cross’un gerçekleşmesi ile piyasada bir düşüş sarmalı kelam konusu olabilir. Öbür taraftan bu türlü bir düşüş dalgası beraberinde altcoinlerin de kıymetli düşüşler yaşamasına neden olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap