Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor!

Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor!

Bitcoin Fed sonrası kayıplarını telafi edemedi. Bu yüzden, 20 bin dolarlık BTC fiyatı radara geri döndü. Bitcoin mevcut düzeylerde kimileri için kelepir olsa da aşağı istikametli BTC fiyat iddiaları gündemdeki yerini koruyor.

Bitcoin tahlili: Yavaş bir yükseliş, Hype ve FOMO

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC fiyat hareketi cansız bir 24 saat geçirdi. Bu müddette 27.000 dolar gözden kayboldu. ABD aFederal Reserve faiz oranlarının duraklamasının akabinde Bitcoin boğaları için çok az şey verdi. Bu yüzden, Bitcoin evvelki gün neredeyse 700 dolar düştü. Artık, piyasa iştirakçileri somut bir dalgalanmanın yokluğunda daha muhafazakâr bir görünüme geri döndü. Tanınan analist Crypto Tony, şu varsayımını paylaşıyor:

Ekim ayı boyunca bu türlü bir şeyin eksiksiz olacağını söyleyebilirim. 28.500 dolara kadar yavaş bir yükseliş, akabinde hype ve FOMO, sonra da bir kere daha düşüş.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor! 1BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Kripto Tony

BTC 20 bin doları test etmek için düşüş yolunda!

Bu arada, Material Indicators haftalık grafikte “death-cross” gözlemledi. Bu model, muhakkak hareketli ortalamalar (MA’lar) çarpıştığında meydana gelir. Burada 21 haftalık MA, 200 haftalık muadilinin altına inme eğilimindedir. Material Indicators, “21 Haftalık ve 200 Haftalık Hareketli Ortalamalar Bitcoin Haftalık mum Kapanış/Açılışında bir DeathCross için çarpışma rotasında” ihtarını yapıyor. Analitik platformu, haftalık kapanışta potansiyel bir düşük düzeye (LL) atıf yapıyor:

50 Haftalık MA, süreksiz bir takviye sağlayabilir. Hatta kısa vadeli bir ralliyi tetikleyebilir. Fakat PA bizi oraya götürürse, 20 bin doları test etmek için aşağı yanlışsız öğütme kapısını açtığına inandığım bir LL basacaktır.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor! 2200 MA ile BTC 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Ufukta, müflis FTX tarafından kripto varlıklarının tasfiyesi vardı. Bu da Bitcoin satış baskısına katkı verecek bir olay. Material Indicators, “Umut için bir temel durum varsa, o da FTX tasfiye memurlarının dağıtıma başlamadan evvel çok fazla fiyat erozyonu görmek istememeleri ve fiyatı biraz daha yükseltmeye çalışabilecekleridir. Bu büsbütün spekülatif bir durum. Fakat olasılıkların dışında değil.” diyor.

Yatırımcılar kelepir Bitcoin fiyat düzeylerini gözlüyor

Daha optimist görüşler de yok değil. Bunlar atasında, Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasının birinci periyotlarında olduğunu söyleyen tanınan analist CryptoCon’un görüşleri de yer alıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bundan daha kolay bir şey olamaz. Bitcoin erken ve geç Boğa Piyasası yeşil renkte, Ayı Piyasası kırmızı renkte bitiyor.

Aynı biçimde, mevcut fiyatlarla potansiyel BTC yatırımcıları için değerli bir satın alma fırsatı olduğunu belirten analist Jelle de kendinden emin.

BTC bu yazı sırasında 26.600 dolar civarında süreç görüyordu. Bu ortada BTC’nin Eylül ayı çıkarları yaklaşık %2,5’e eşitti. Yani, hala Bitcoin için 2016’dan bu yana en uygun ay. İzleme kaynağı CoinGlass’ın bilgilerine nazaran, BTC o tarihten bu yana her Eylül ayında kayıp verdi.

BTC Piyasası: Bitcoin İçin Bu Tabanlar Radara Girdi: Analistler Düzeyleri Veriyor! 3BTC aylık getirileri. Kaynak: CoinGlass

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap