Bitcoin için Bir Kilometre Taşı!

Bitcoin için Bir Kilometre Taşı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin için Bir Kilometre Taşı!

Blockchain data firması Glassnode, bu sabah attığı bir Tweet’te Bitcoin (BTC) için yakın vakitte bir kilometre taşının aşıldığından bahsetti.

Gönderiye nazaran, piyasa önderi kripto para için Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı kısa bir mühlet evvel 46.227.591 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştı.

Bitcoin Bulunduran Cüzdan Sayısı ATH’sine Ulaştı

BTC için kripto parayı bulunduran adres sayısının ATH’ye ulaşmasıyla birlikte, CoinGecko datalarına nazaran Bitcoin son 24 saatte yüzde 1 yükseldi.

Bitcoin‘de 28-29 bin dolar bandında gezen fiyat yatırımcıları sıkmaya devam ediyor. BTC, 28.991 dolar ile 29 bin doların çabucak altında süreç görüyordu. Bu fiyat hareketi, önder kripto paranın haftalık performansını da yüzde 0,7 ile kırmızıya çevirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin için Bir Kilometre Taşı! 1

Bu haftanın ilerleyen günlerinde, Enflasyon Oranı ve ÜFE datalarıyla birlikte ABD Çekirdek Enflasyon dataları açıklanacak. Bu makroekonomik datalar, sonuçların olumlu olmaması durumunda, riskli varlıklar kümesinde olan Bitcoin’de fiyatta düşüşü etkileyebilir. Öte yandan bilgilerin beklenen yahut beklenenden düzgün gelmesi fiyatın yükselişinde kıymetli rol oynayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap