Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi?

Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi?

Eylül ayı sona ererken, Bitcoin meraklıları kripto para ünitesi için potansiyel bir dönüm noktasını merakla izliyor. Mevcut eğilimler devam ederse, BTC altı yıl sonra birinci yeşil Eylül kapanışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ayrıyeten piyasa hassaslığında olumlu bir değişimin sinyalini veriyor. Fakat tecrübeli yatırımcılar önümüzdeki yolun meçhul olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten geçmişten çıkarılması gereken dersler olduğunu söylüyor. Bunlardan bir tanesi de analist Liao Xue. Yorumlarına bakalım.

2019’dan dersler: Bitcoin volatilite hatırlatması

Analiste nazaran grafiklere bakıldığında 2019’dan bedelli bir ders çıkarılabiliyor. Bu periyotta Bitcoin ani bir kapitülasyon yaşadı. Ayrıyeten temel hareketli ortalamaların altında bir kapanışa yol açtı. Bununla birlikte, BTC düştüğü kadar süratli bir formda sonraki ay toparlanma göstermişti. Lakin tıpkı hareketli ortalamaların reddedilmesiyle karşılaşmıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi? 1

Günümüzde de benzeri bir modele şahit oluyoruz. Bitcoin BTC kısa mühlet evvel teslim oldu. Akabinde hareketli ortalamalara yanlışsız bir ralli yaptı. Buna nazaran burada bir sefer daha dirençle karşılaştı. Bu sıra evvelki piyasa davranışlarıyla uyumlu. Ayrıyeten ihtiyatlı iyimserliğin kıymetinin altını çiziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi? 2

Önümüzdeki yolda gezinmek

Bitcoin BTC’nin son rallisi geçmişteki olayları yansıtıyor. Fakat analiste nazaran volatilite karşısında ayakları yere basmak çok değerli. Geleceği varsayım etmek karmaşık bir iş. Öbür taraftan kripto para piyasası doğrusal olmayan yörüngesiyle biliniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi? 3

Analiste nazaran makroekonomik ortam da dikkate alınması gereken bir faktördür. Bitcoin BTC’nin uzun vadeli beklentileri konusunda optimistlik olsa da, bu seyahatin her vakit problemsiz bir yükseliş olmayacağını kabul etmek gerekiyor. Tıpkı 2019’da olduğu üzere, piyasada türbülans devirleri yaşanabiliyor.

Altcoinler üzerine bir söz

Bitcoin BTC’nin tesiri kendi fiyat hareketlerinin ötesine uzanıyor. Bitcoin bir düşüş yaşarsa, bu çoklukla altcoinler üzerinde kademeli bir etkiyi tetikler. Güvenlik arayan yatırımcılar Bitcoin için altcoin satabiliyor. Ayrıyeten hudutlu süreç hacmine sahip daha küçük kripto paralar için likiditeyi azaltabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin İçin 6 Yıl Sonra Bir Birinci Gerçekleşecek Mi? 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Eylül ayı sona ererken, Bitcoin’in potansiyel yeşil kapanışı nitekim de olumlu bir işaret. Fakat, kripto para piyasası öngörülemezliği ile bilinir. Deneyimli yatırımcılar, bu alanda muvaffakiyetin dikkatli bir optimistlik ve ihtiyat istikrarı gerektirdiğinin farkında. Bitcoin için uzun vadeli görünüm umut verici olmaya devam ediyor. Öbür taraftan kısa vadeli dalgalanma potansiyelini kabul etmek ihtiyatlı bir yaklaşım Her vakit olduğu üzere, kripto para ünitesi seyahati dinamik bir seyahat elbette. Ayrıyeten bu seyahatin kıvrımlarında ve dönemeçlerinde gezinmenin anahtarı piyasaya ahenk sağlamak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap