Bitcoin için 2019 nasıl geçti? İyi bir yatırım aracı mı, hayal kırıklığı mı?

Bitcoin için 2019 nasıl geçti? İyi bir yatırım aracı mı, hayal kırıklığı mı?

Paylaş
Bitcoin için 2019 nasıl geçti? İyi bir yatırım aracı mı, hayal kırıklığı mı?

Yılın son bölümündeki düşüş eğilimine rağmen 2019, birçok kişi tarafından kripto para piyasası ve Bitcoin için önemli bir kırılma olarak kabul ediliyor. Ancak son veriler farklı bir hikaye anlatıyor.

Bitcoin uzun vadede kârlı ancak kısa vadede ideal değil

Longhash tarafından yayımlanan verilere göre Bitcoin, 2009’dan bu yana sadece 410 gün boyunca kârlı olmayan bir yatırım oldu. Kripto para, doğumundan bugüne geçen 3.978 günün 3.568’inde (%90) iyi bir yatırım teklif etti.

Böyle bir bulgu, uzun vadeli Bitcoin yatırımlarının kârlılığını ortaya koyuyor. Ancak kısa vadeli yatırımlarda Bitcoin’in idealin altında olduğu düşünülüyor.

Kötü günlerin neredeyse yarısı bu yıl gerçekleşti

Bitcoin 2019’da yüzde 150’nin üzerinde bir büyüme kaydetti. Ancak verilere göre, bu yıl Bitcoin yatırımcıları için kötüydü. BTC’nin kapanış fiyatının mevcut fiyatından yüksek olduğu 410 “zarar” gününden 190 tanesi, 2019’da kaydedildi.

Kısacası, Bitcoin bu yılın %58’inde kötü bir yatırım olarak kayıtlara geçti.

Ayrıca Longhash, diğer yıllara kıyasla, 2019’un Bitcoin’e yapılan bir yatırım açısından bugüne kadarki en kötü yıl olduğunu tespit etti. 365 günün 167’sinde kayıp yaşanan 2018 ise bu yılın gerisinde kaldı.

Bitcoin cüzdanlarının çoğu 0,1 BTC bile tutmuyor

Ek olarak, BitInfoCharts’tan elde edilen veriler, tüm Bitcoin cüzdanlarının yüzde 90’ından fazlasının, 0,1 BTC’nin altında BTC tuttuğunu ortaya çıkardı.

Dolayısıyla son zamanlardaki çöküşe rağmen, yatırımcıların çoğunluğu 200 doların altında zarar gördü.

Özetle her ne kadar önemli kazanımlar elde etse de Bitcoin’in bir yatırım gözüyle bakıldığında bu yıl pek de olumlu sinyaller vermediği düşünülüyor. 2020’de pek çok uzman yeniden yükseliş öngörüyor. Sizce Bitcoin’i nasıl günler bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap