Bitcoin haftaya makus başladıktan sonra 36.000 dolara geri döndü

Bitcoin haftaya makus başladıktan sonra 36.000 dolara geri döndü

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin haftaya makus başladıktan sonra 36.000 dolara geri döndü

Pazartesi günü 33 bin dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin, 36.000 doların üzerine çıkmayı başardı. BTC’nin son yedi gün içindeki %13,55’lik düşüşü, büyük altcoinlerle karşılaştırıldığında da hafif bir düşüş olarak yorumlanıyor.

Binance Coin %22,77 ve Cardano %33,63 değer kaybederken, Ethereum bir haftada %24,28 düştü.

Pazartesi günü Bitcoin, ABD ve Avrupa işlem saatleri boyunca serbest düşüşteydi, ancak Wall Street açıldığında trend toparlanma aşamasına girdi.

Bir noktada S&P 500 düzeltme bölgesine itildi, ancak seansın ilerleyen saatlerindeki dramatik servet dönüşü sayesinde bir toparlanma görüldü. Analistler, kripto para birimlerinin ve hisse senetlerinin kaderinin şu anda nasıl iç içe geçmiş göründüğüne dikkat çekiyor.

Ukrayna’da artan jeopolitik gerilimler ve bugün başlayacak olan iki günlük Federal Rezerv toplantısı, dünya çapındaki oynaklığı körükledi.

ABD’deki ekonomistler, para politikasını tartışmak için bir araya gelecek ve potansiyel olarak önümüzdeki aylarda faiz oranlarının ne zaman yükseleceğine dair bir fikir sunacak.

Teşvik önlemlerinin sona ermesi muhtemelen daha riskli varlıkları daha az çekici hale getirecek olsa da uzmanlar, kontrolden çıkan enflasyon seviyeleriyle mücadele için bunun çok önemli olduğu konusunda uyarıyor.

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin şimdilik kaybetme serisini sonlandırmayı başarmış olsa da işler belirsizliğini koruyor. Bir noktada BTC, Kasım 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolardan %50’den fazla düştü. Bu korkunç bir dönüm noktası olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin’in düşüşü S&P 500’de görülenlerden orantısız bir şekilde daha keskin oldu ve piyasa hissiyatı bir kez daha bozulursa bu devam edebilir.

Yatırımcılar için büyük test, Temmuz 2021’den bu yana ihlal edilmeyen bir seviye olan 30.000 dolarda bulunacak.

Piyasada daha uzun zamanlar geçirmiş olanlar, BTC’nin tüm bu kayıpları telafi etmeden ve yeni rekorlar kırmadan önce, Nisan 2021’de 64.000 dolardan üç ay sonra 30.000 dolara düştüğünü hatırlayacaktır. Şimdi herkesin aklındaki soru, Bitcoin boğalarının bu başarıyı bir kez daha gerçekleştirmek için mücadele edip etmeyeceği ve mevcut iklimde böyle bir başarıya ulaşılıp ulaşılamayacağı.

Genel olarak, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 1,64 trilyon dolarda. Yani geçen yıl görülen 3 trilyon dolara yakın rekor seviyelerden yaklaşık %45 daha düşük bir noktada.

Bu son düşüş acı verici olsa da analistler, düşüşlerin nihayetinde sağlıklı bir şey olduğunu savunuyorlar.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap