Bitcoin, FTX Çöküşü Modelini Tekrarlıyor! Bu Düzey Bekleniyor

Bitcoin, FTX Çöküşü Modelini Tekrarlıyor! Bu Düzey Bekleniyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, FTX Çöküşü Modelini Tekrarlıyor! Bu Düzey Bekleniyor

CryptoSlate analistlerinden James Straten’in tahlillerine nazaran, Bitcoin fiyatı %25 düşüşün eşiğinde. SLRV Oranına dayanan iddia, FTX çöküşü düzeylerine geri döndü.

SLRV Oranı Bitcoin için 23.000 dolara işaret ediyor

Analist James Straten’in 5 Eylül’de belirttiği üzere, SLRV Oranı Kasım 2022’den bu yana birinci sefer “döndü”. Bir evvelki değişim 13 Ağustos’ta, Bitcoin fiyatı 25.000 dolarda taban yapmadan evvel gelmişti. Bunun öncesinde FTX’in iflas ettiği Kasım 2022’den bu yana nötr durumdaydı.

Ünlü analist David Puell ve ARK Invest tarafından geliştirilen SLRV, Bitcoin’in Blockchain üzerindeki suratını izlemek için tanınan HODL Waves metriğini kullanmaktadır. HODL Waves, dolanımdaki BTC arzını süreçlerde kullanılan kripto paraların yaşına nazaran bölüyor. SLRV, daha evvel son 24 saat içinde hareket etmiş olan paraları alır ve bunları, daha evvel altı ila 12 ay evvel hareket etmiş olanlara böler. Straten’in tahlillerine nazaran, SLRV Oranı şu anda tekrar aksine döndü.

Metrik birebir vakitte iki hareketli ortalamayı (30 günlük ve 150 günlük trend çizgileri) içeriyor. Bunlar ortasındaki geçişler değerli Bitcoin fiyat olaylarıyla çakışıyor. Örneğin FTX çöküşünden çabucak evvel 150 günlük çizgi 30 günlük çizgiyi geçti. Tıpkı vakitte Ağustos ayının ortasında bu olay o vakitten bu yana birinci kere tekrarlandı. Staten’ın tahlillerine nazaran:

SLRV şeritleri, Bitcoin’in 25 bin dolara düşmesinden üç gün evvel, 13 Ağustos’ta bilakis döndü. Metriğin en son bilakis çevrilmesi FTX çöküşünden çabucak önceydi.

BTC Piyasası: Bitcoin, FTX Çöküşü Modelini Tekrarlıyor! Bu Düzey Bekleniyor 1

Bitcoin yatırımcıları çekimser moda geçiyor

Aynı vakitte, evvelki tahliller Bitcoin yatırımcı kümelerinin davranışlarına yakından odaklanıyordu. Kısa vadeli yatırımcılar, fiyatı istikrarlı tutmak için güçlü bir takviye duvarı örerler. Fakat son vakitlerde durumda bu türlü değil. Daha evvel, kısa vadeli yatırımcıların BTC arzından aldıkları hissenin toplam fiyatı dengelemesine dayalı olarak fiyat takviyesi sağladığı görülüyordu.

Spekülatörlerin Ağustos sonundan bu yana geniş çaplı ziyanla satış yaptığı bildirildiğinden, kısa vadeli sahiplik maliyet temeli şu anda spot fiyatın üzerinde bulunuyor. CryptoQuant’tan gelen datalar, çeşitli kripto paraların son taşındığı fiyatı gösterir.

BTC Piyasası: Bitcoin, FTX Çöküşü Modelini Tekrarlıyor! Bu Düzey Bekleniyor 2

Bitcoin için keskin düşüş uyanlarına karşın, birçok analist çıtayı yüksek tutmaya devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Nisan 2024’e denk gelecek halving, analistlerin işaret ettiği ana katalizör.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap