Bitcoin fonlarında Mart ayından bu yana 111 milyon dolarlık çıkış yaşandı

Bitcoin fonlarında Mart ayından bu yana 111 milyon dolarlık çıkış yaşandı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin fonlarında Mart ayından bu yana 111 milyon dolarlık çıkış yaşandı

Mart ayından bu yana, haftalık olarak 111 milyon dolarlık çıkış yaşanan Bitcoin fonları, kripto para ünitesi varlık akışlarını etkileyen ana faktör oldu.

4 Ağustos’ta sona eren hafta için, haftalık kripto varlık akışları 107 milyon dolarlık çıkışla negatif bir eğilim sergiledi. Toplamda üç haftadır devam eden bu negatif eğilim toplam 134,8 milyon doları buldu.

Bitcoin fonlarında Mart ayından bu yana çıkış yaşandı

Mart ayından bu yana Bitcoin fonlarında 111 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bu çıkışların büyük bir kısmı Bitcoin’e aitti. Hafta boyunca 111 milyon dolarlık çıkış yaşayan Bitcoin fonları, genel eğilime tesir etti. CoinShares’in Dijital Varlık Fon Akışları haftalık raporuna nazaran, bu çıkışlar evvelki döngünün karlarından sonra “kar elde etmeye” yönelik bir eğilimi yansıtıyor. Geçen ay boyunca, kripto fonlarına 742 milyon dolarlık giriş yaşandı ve bunun yüzde 99’u Bitcoin‘den geldi.

Rapor, yatırım eserlerindeki haftalık süreç hacimlerinin yılın başından bu yana ortalamanın altında kaldığını ve borsa içi piyasa hacimlerinin de rölâtif olarak yüzde 62 düştüğünü gösterdi.

BTC Piyasası: Bitcoin fonlarında Mart ayından bu yana 111 milyon dolarlık çıkış yaşandı 1

Bölgesel olarak, yalnızca Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri giriş kaydederken, en büyük çıkışlar 70,8 milyon dolarla Kanada ve 28,5 milyon dolarla Almanya’dan geldi.

Bitcoin’in çıkışlarına karşın, Solana geçen hafta 9,5 milyon dolarlık girişiyle trendi alt üst etti. Ayrıyeten, XRP yatırım eserleri de 0,5 milyon dolarlık giriş gördü.

Öte yandan, Ethereum fonları evvelki hafta 1,9 milyon dolarlık çıkış yaşadı, böylelikle 5,9 milyon dolarlık çıkışla negatif eğilimini sürdürdü.

2022’de FTX ve öteki borsalardaki belirsizlikler nedeniyle, yatırımcıların nakit ölçüsünü artırma eğilimi ve kripto fonlarından çıkışlar yaşandığı gözlemlendi. Bitcoin hodler’ları, 2023’ün birinci yarısında kripto fonlarından yüzde 69 daha uygun performans gösterdiği üzere raporlar da bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap