Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler?

Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler?

Bitcoin fiyatı hala 28.000 dolar düzeyinde “ağır desteğe” sahip. Ayrıyeten, Bitcoin’in daha derin bir geri çekilmeden kaçınabileceğine dair inanç hala yerinde. Pekala, hangi Bitcoin takviye düzeylerini izlemek gerekiyor?

Bitcoin fiyatı iki ayın en düşük düzeyine geriledi

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bu hafta daha fazla kayıptan kaçınmak için gayret ediyor. Zira, uzatılmış bir yatay süreç periyodunun bir çöküşle sonuçlanma riski hala var. Ayrıyeten Bitcoin fiyatı, uzun müddettir 30.000 dolar üzerindeki dirençle kısıtlı durumda. Son bilgilere nazaran, BTC fiyat hareketi giderek daha istikrarsız görünüyor.

En son Fed tutanakları, Bitcoin ayılarının oyununu sertleştirmeye hizmet etti. Alıcı tarafının ilgisinde azalma oldu. Böylelikle, BTC’yi 28.300 dolara yakın iki ayın en düşük düzeyine gönderdi. Artık, traderlar ve analistler, yılın başından bu yana görülmeyen düzeyler de dahil olmak üzere daha fazla takviye testine hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler? 1Bitcoin fiyatı 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Klasik Bitcoin ayı piyasası ömür çizgisi haritaya geri döndü

28,000 dolara yaklaşan tepe, Bitcoin piyasası gözlemcileri için uzun vadeli ana trend çizgilerini tekrar odak noktasına yerleştirdi. Bunlar ortasında kripto tahlil firması CryptoSlate’in araştırma ve bilgi analisti James Straten de yer alıyor. Ona nazaran hem 200 günlük hem de 200 haftalık kolay hareketli ortalamalar (SMA’lar) boğalar için kumdaki çizgiler.

200 haftalık SMA, aşağı taraflı Bitcoin fiyat baskısı periyotlarında klasik bir takviye çizgisi. Ayrıyeten, kaybedilmesi Bitcoin ayı piyasalarının çukurunu karakterize eden bir olgu. Fakat 2022 yılı, Bitcoin’in 200 haftalık SMA’nın altında en uzun mühlet kaldığı periyot oldu. Bu ay yapılan tahliller, kilit trend çizgisini muhafazanın önümüzdeki ay BTC fiyat performansının “tam boğaya” dönmesini sağlayan bir faktör olacağını ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler? 2200 SMA ile BTC 1 haftalık grafik. Kaynak TradingView

Trend çizgisi kümesi 27.000 doların üzerinde gizleniyor!

Mevcut Bitcoin spot fiyat aralığının ehemmiyeti, takviye trend çizgileri perspektifinden bakıldığında ortaya çıkıyor. Kolay (SMA’lar) ve üstel (EMA’lar) hareketli ortalamalar dahil olmak üzere çeşitli trend çizgileri şu anda 27.000 ila 28.600 dolar ortasında bir küme oluşturuyor.

Kısa vadeli 100 günlük SMA şu anda 17 Ağustos günlük mumunun bir modülü olarak takviye olarak test ediliyor.

Bitcoin fiyatı için 28.000 dolar hala “ağır” bir destek

Bu ortada, ruhsal temel olarak, 28.000 dolar piyasanın gözünde sağlam bir halde durmaya devam ediyor. Tanınan trader CryptoCon’a nazaran, daha düşük düzeylerde değerli bir çöküş için endişelenmeye gerek yok. Ayrıyeten, öbür “yükseliş destekleri” de muhtemelen Bitcoin ayılarına karşı dayanacak. Bu bağlamda trader şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin 700 dolar düştü ve ayılar coşku içinde. Bu ortada, sağlıklı yükseliş dayanakları büsbütün sağlam. 28.000 dolar tüm vakit dilimlerinde ağır takviye olmaya devam ediyor. Bu yükseliş dayanakları dayanacak mı? Ben o denli düşünüyorum!

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İzlenecek Düzeyler Neler? 3Bitcoin fiyatı açıklamalı grafik. Kaynak: CryptoCon

CryptoCon, kestirimini piyasanın son döngünün 20.000 dolarlık doruğuna gerçek bir boğa koşusu için yer hazırladığı 2015-2016 yıllarında Bitcoin fiyatıyla mevcut bir karşılaştırma üzerine inşa ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap