Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor?

Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor?

Bitcoin fiyatı için farklı varsayımlar gelmeye devam ediyor. Artık sizler için dokuz farklı BTC kestirimine yer vereceğiz.

Credible Crypto’dan Bitcoin tahmini

Yeni bir görüntüde, analist Credible Crypto 343.200 Twitter takipçisine sesleniyor. Bitcoin’in şu anda beş dalgalı bir yükseliş trendine şahit olduğunu söylüyor. Tanınan Elliott Dalga uygulayıcısı Credible Crypto, Bitcoin’in (BTC) şu anda üçüncü büyük dalganın ortasında olduğunu ve üst tarafta parabolik bir hareket için taban hazırladığını öngörüyor. Elliott Dalga teorisine nazaran, üçüncü büyük dalga en güçlü olanı. Buna nazaran Credible Crypto, BTC mevcut konsolidasyonundan çıktığında süratli bir genişleme beklemektedir.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 1

BTC’nin üst taraflı bir sonraki atılımda 42.000 dolar yahut daha fazlasına ulaşabileceğini kestirim ediyor. Credible Crypto’nun grafiği, Bitcoin’in üçüncü büyük dalgasının fiyatı Ekim ayına kadar 58.000 doların üzerine çıkarabileceğini ve akabinde dördüncü büyük dalgayı tamamlamak için 49.000 dolara geri çekilebileceğini gösteriyor. Grafik ayrıyeten, BTC’nin beş dalgalı yükseliş trendini tamamlamak için Kasım ayına kadar 75.000 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor.

Analist Jelle’den artış beklentisi

John Bollinger tarafından geliştirilen Bollinger Bantları, Bitcoin’in şu anda düşük volatilite ile alışılmadık derecede sakin bir piyasa devri yaşadığını gösteriyor. Bu da Bitcoin için büyük bir atağın ufukta göründüğünü gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 2

Kripto analisti “Jelle” değerli bir hareketin yaklaşmakta olduğunu iddia ediyor. Ayrıyeten ona nazaran haftalık Bollinger bantları hiçbir vakit şimdiki kadar sıkı olmamıştı. Bu durum analist Jelle için yakında havai fişek potansiyeline işaret ediyor. Jelle bu haftanın yavaş geçmesini bekliyor lakin asıl hareketin bir sonraki hafta başlayacağını kestirim ediyor.

Dan Gambardello’dan Bitcoin yaklaşımı

Crypto Capital Venture’ın kurucusu ve tanınan bir YouTube kanalı sunucusu olan Dan Gambardello, Bitcoin piyasasının bir orta basamakta olduğu kanısında. Bu periyodu, kış piyasasından sonra boğa piyasasının başlamasını bekleyen traderlar ve yatırımcılar için potansiyel olarak acı verici ve zihinsel olarak şiddetli olarak tanımlıyor. Zorluklara karşın Gambardello, bu kademeyi bir fırsatlar dönemi olarak görüyor. Ayrıyeten gelecek için bir oyun planı oluşturmanın değerini vurguluyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 3

Bitcoin grafiğinde Fibonacci düzeltme ve CCV göstergesini kullanan Gambardello, yaklaşan boğa piyasasına nasıl hazırlandığını açıklıyor. Grafikteki muhakkak bir bölgeyi “boğa piyasası kapısı” olarak tanımlıyor. Buna nazaran bir sonraki boğa koşusunun nerede başlayacağını belirtiyor. Fakat tam zamanlamayı kestirim etmiyor. Mevcut piyasa durumunu evvelki boğa öncesi trendlerle karşılaştırarak, heyetimin gelişmesi için dört yüz günlük potansiyel bir pencere öneriyor. Bu müddet zarfında kripto yatırımcılarına dikkatlerini dağıtacak şeylerden kaçınmalarını belirtiyor. Öbür taraftan yaklaşan boğa koşusuna hazırlanmalarını tavsiye ediyor.

Lark Davis’ten Bitcoin tahmini

Önde gelen yatırımcılardan Lark Davis’e nazaran, Bitcoin (BTC) önümüzdeki 18-24 ay içinde “sıkıcı” döngüsünden nihayet kurtulacak. Piyasadaki birçok olumlu gelişmeye karşın, BTC’nin volatilitesi gözle görülür bir halde eksik.

Şu an itibariyle Bitcoin 29.398,62 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten son 24 saat içinde %0,39’luk mütevazı bir çıkar elde etti. Bununla birlikte Davis, önder kripto para ünitesi için ufukta değerli değişiklikler olduğu konusunda optimistliğini koruyor.

Robert Kiyosaki’den BTC tavsiyesi

“Zengin Baba Fakir Baba” kitabının müellifi Robert Kiyosaki kıymetli açıklamalar yapıyor. Wall Street Journal’ın ABD iktisadının güçlü olduğuna ait açıklamasını eleştiriyor. Buna nazaran Amerika’nın iflas ettiğini belirtti. Borsadaki yükselişin ABD hükümetinin bu yıl 31,4 trilyon dolara ulaşan borç tavanını yükseltmesinden kaynaklandığı fikrinde.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 4

Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş üzere inançlı liman varlıklarına yatırım yapmayı tercih ediyor. Daha evvelki tweetlerinde ABD ulusal borcunun borsa ve Bitcoin üzerindeki tesirini tartışmıştı. Kiyosaki Bitcoin fiyatı konusunda optimist görünüyor. Gelecek yılın sonuna kadar BTC’nin 100.000 ya da 120.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

TechDev’den devasa Bitcoin tahmini

Twitter’da değerli bir takipçi kitlesine sahip takma isimli analist TechDev, Çin 10 yıllık tahvillerini (CN10Y) ve ABD dolar endeksini (DXY) gösterge olarak kullanarak global likidite döngülerini yakından izliyor. Büyük merkez bankaları bilançolarını genişlettikçe global likiditenin bir yükseliş trendinin eşiğinde olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten Bitcoin’in bu trendi yakından takip ettiğini öne sürüyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 5

TechDev, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) 2025 yılında ya da öncesinde ulaşabileceğini belirtiyor. Buna nazaran LGC’nin üst sonunun 100.000 – 140.000 dolar fiyat aralığında olacağını kestirim ediyor. BTC’nin Bollinger bantlarının genişliğinin nispeten düşük olduğunu ve bu tıp bir sıkıştırmanın evvelki örneklerinin değerli boğa piyasalarına yol açtığını belirtiyor. Analistin yaklaşımı Bitcoin için yaklaşık %380’lik bir artışı temsil ediyor.

Captain Faibik’ten Bitcoin boğa vakti yorumu

Popüler bir trader olan Captain Faibik tarafından paylaşılan bir tahlil var. Buna nazaran, Bitcoin “başka bir aylık mum oluşturdu. 30.000 doların altında kapandı. Faibik, BTC’nin bir boğa koşusuna hakikat ilerlerken, şu anda hala birikim içinde olduğuna inanıyor. Zincir tahlili firması Santiment’in görüşleri de balinaların stablecoin yığdıklarına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 6

Stablecoin birikimi değerli. Yatırımcıların durumlarını almaya hazırlanmalarına imkan tanıyor. Ayrıyeten çoklukla Bitcoin ve Ethereum üzere önde gelen dijital varlıklarda büyük bir kırılmanın yaklaştığını gösteriyor.

Bitcoin yeni bir süreçte

Bitcoin fiyatı 30.000 doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Lakin kripto piyasasındaki likidite eksikliği 29.000 dolar ile 30.000 dolar ortasında konsolidasyona neden oluyor. Bitcoin, 29.500 dolarlık dirençle müsabakasına karşın, 100 milyon dolarlık Curve’deki hackin ortasında istikrarını koruyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 7

29.428 dolar düzeyindeki 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama şu anda üst istikametli hareketi sınırlıyor. Bitcoin BTC, yükseliş trendine devam etmeden evvel taze likidite için potansiyel olarak 29.000 dolara geri dönecek. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), ortalama çizginin (0,00) üzerine çıkması halinde yükseliş hissiyatını güçlendirerek bir alım sinyali veriyor.

BTC artış görünümüne işaret etti

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa müddet evvel yatay bir direnç alanından aşağı kırılarak günlük vakit diliminde düşüş görünümüne işaret etti. İzafi Güç Endeksi (RSI) de üçlü bir düşüş sapması ile düşüş eğilimine işaret ediyor. Bununla birlikte, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu durum kısa vadeli dalga sayımı BTC’nin düzeltmesinin sona yaklaştığınıa işaret ediyor. Ayrıyeten BTC’nin yakında bir tabana ulaşabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı İçin 9 Farklı Kestirim: Yeni Dalga mı Geliyor? 8

Fibonacci’nin 0,382 geri çekilme düzeyindeki sıçrama ve kanalın takviye çizgisi düzeltici hareket fikrini destekliyor. BTC kanalın direnç çizgisinden çıkarsa, potansiyel olarak yıllık en yüksek düzeyi olan 31.800 dolara ulaşacak. Ayrıyeten bu da mevcut fiyattan %8’lik bir artışa işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap