Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir?

Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir?

ABD istihdam bilgilerinin kısa mühlet evvel açıklanmasının akabinde, çok sayıda Bitcoin (BTC) traderı değerli bir yükseliş bekliyor. Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Bitcoin fiyatı yatay bir hareket sergileyerek yatırımcıların önümüzdeki hafta içinde potansiyel bir kırılma beklemesine neden oldu. İşte önümüzdeki hafta beklenen fiyat hareketleri…

CryptoYoddha, Bitcoin fiyatı için umutlu

Kripto para ve finans analisti CryptoYoddha tarafından 7 Nisan’da paylaşılan Twitter gönderisine nazaran, Bitcoin haftalardır istikrarlı bir seyir izleyerek 25.000 dolar düzeyinde güçlü bir dayanak kaydetti ve bu seviyeyi muhafazayı başarırsa 35.000 doların üzerine çıkması mümkün, fakat yine test ve sıçrama da “ideal olacaktır”. Bunun da ötesinde, CryptoYoddha’nın grafik tahliline nazaran Bitcoin, 2023’ün sonlarında 25.000 dolara düzeltme yapmadan evvel Mayıs yahut Haziran aylarında kısa bir mühlet 48.000 dolar düzeyine ulaşabilir ve Nisan 2024’te evvelki kritik düzeyin ötesine ve 90.000 dolara hakikat tekrar yükselebilir.

Ayrıca, birinci kripto paranın her üç ya da dört yılda bir ağır bir ayı piyasasından toparlanma modeli izlediğini ve Paskalya devrinin, 7 Nisan’da bir diğer kripto piyasası analisti Stockmoney Lizards tarafından gözlemlendiği üzere, ekseriyetle sonraki haftalarda yükseliş için bir başlangıç noktası olduğunu da belirtmek gerekir. Analist, BTC’nin Paskalya’yı takip eden haftalarda yükseldiğini 2012, 2016 ve 2019 örnekleriyle gösterdi. BTC, Paskalya’nın akabinde 2012’de yüzde 225, 2016’da yüzde 94, 2019’da ise yüzde 167 artış yaşadı. Analist Bitcoin’in Mayıs ayı sonlarında 40.000 dolara hakikat hareket etmesini bekliyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir? 1

Bitcoin için yükseliş beklentisi on-chain datalara de yansıyor

Bitcoin’in fiyatı son 30 gün içinde yüzde 30’luk etkileyici bir artış yaşadı ve kritik 28 bin dolar düzeyini geri aldı. Lakin, traderlar artık BTC’nin 30 bin dolar bariyerini aşmak için bir sonraki fiyat sıçramasını hevesle bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto tahlil şirketi Glassnode’a nazaran, BTC’nin bu haftaki yatay fiyat hareketinin ortasında bile on-chain göstergeler Bitcoin (BTC) için olumlu görünüyor. Glassnode, BTC piyasasında artan talebi ölçen madenci fiyat geliri momentum metriğini yakından izliyor. Ayrıyeten firma, Bitcoin opsiyon mukavelelerindeki açık durum oranının birinci kere vadeli süreç mukavelelerindeki oranını aştığını açıkladı.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir? 2

Bitcoin’in kıymeti son günlerde 29.000 dolar düzeyinin altında seyrederken, uzmanlar yakın geleceği hakkında karışık görüşler söz ediyor. Birtakım analistler 30.000 dolara potansiyel bir artış öngörürken, öbürleri süreksiz bir doruğa ulaşmış olabileceğini argüman ediyor. Analist Shayan Chowdhury’e nazaran Bitcoin grafiğinde 29.000 dolar civarında simetrik bir üçgen ortaya çıktı ve bu da BTC’nin yaklaşan fiyat hareketiyle ilgili olarak yükseliş ve düşüş eğilimi gösteren traderlar ortasında eşit seviyede belirsizlik olduğunu gösteriyor. 

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Haftaya Hangi Düzeyleri Görebilir? 3

Bu yazı itibariyle Bitcoin, dünkü performansına kıyasla yüzde 0,37’lik bir artışla 28 bin dolardan süreç görüyor. Günlük fiyat grafiği incelendiğinde, üst taraflı trend gösteren 20 günlük EMA (27.465 dolar) ve 55’in üzerindeki göreli güç endeksi (RSI) ile kanıtlandığı üzere, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğu görülüyor. Uzmanlara nazaran Bitcoin Pazartesi gününe kadar 29 bin doların üzerine çıkarsa, yükselişini sürdürebilir ve öngörülen 30 bin dolarlık yükseliş maksadına ulaşabilir. Bununla birlikte, EMA-20’nin altındaki bir düşüş eğilimi, varlığı 27 bin dolar civarındaki takviyesini test etmeye gönderecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap