Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçtiğinde Bile Google’daki Arama Hacmi Büyüyor

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçtiğinde Bile Google’daki Arama Hacmi Büyüyor

Paylaş
Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçtiğinde Bile Google’daki Arama Hacmi Büyüyor

Günümüzde Bitcoin hakkında bilgi sahibi olan herkes artık Bitcoin fiyatının çok kısa aralıklarla aniden yükselişe veya düşüşe geçebildiğinin farkındadır. Görünüşe göre BTC fiyatında yaşanan bu hareketlilikler, insanların Bitcoin’e duyduğu ilgiyi artırıyor.

Google Trends verilerine göre Bitcoin fiyatı ne zaman kayda değer bir artış veya düşüş yaşasa Google’da ‘Bitcoin’ için yapılan aramaların hacmi artıyor.

Google’da Bitcoin

Bu yıl Google’da Bitcoin için yapılmış aramalara baktığımızda görüyoruz ki bu aramaların hacmi özellikle BTC fiyatı ya düştüğünde ya yükseldiğinde artış göstermiş.

Mesela Bitcoin Haziran 2019’da aniden değer kazanmaya başlamış ve bir hafta içerisinde 9 bin dolardan 12 bin dolara kadar çıkmıştı. Bu süreçteki Google verilerine göre Bitcoin’in arama hacmi de bu süreç içerisinde ciddi anlamda artış gösterdi.

Kaynak: Google Trends

Bunun haricinde Bitcoin’in Kasım 2019’da yaşadığı yüzde 9’luk düşüşe baktığımızda da benzer bir tablo görebiliyoruz. Tıpkı fiyat yükseldiği zaman olduğu gibi, fiyat düştüğü zaman da arama hacminde artış görülüyor.

Kimler İlgileniyor?

Google Trends verilerinden hangi ülkelerin Bitcoin ile ilgili arama yaptığını görmek de mümkün.

Bu veriler açık bir şekilde gösteriyor ki Bitcoin ile özellikle gelişmekte olan ülke vatandaşları ilgileniyor. Google’da Bitcoin için yapılan aramaların ciddi bir kısmı bu ülkelerden geliyor.

Google verilerine göre özellikle Nijerya, Gana, Slovenya, Brezilya ve Venezuela gibi ülkelerdeki vatandaşlar Bitcoin gibi kripto paralara büyük ilgi duyuyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap