Bitcoin Fiyatı, Dump Sonrası Hangi Düzeylere Gidiyor?

Bitcoin Fiyatı, Dump Sonrası Hangi Düzeylere Gidiyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Dump Sonrası Hangi Düzeylere Gidiyor?

Dalgalanma ve belirsizliğin karar sürdüğü kripto para dünyasında, piyasa eğilimlerini anlamak için sağlam bir yer bulmak güçlü bir gayret olabilir. Bu noktada, karşımıza CryptoQuant çıkıyor. Bitcoin’in tarihi fiyat döngülerini ve kısa ve uzun vadeli sahiplerinin davranışlarını inceliyor. Böylelikle platform, kripto para piyasasının mevcut durumuna ışık tutuyor. Artık ise, on chain data tahlilinde uzmanlaşmış kıymetli tahlil platformu, Bitcoin fiyatı için yeni yörüngeye dair birtakım açıklamalar yaptı.

CryptoQuant, Bitcoin fiyatı için araştırma yaptı

CryptoQuant tarafından kısa mühlet evvel yayınlanan bir raporda, mevcut senaryoyu daha yeterli anlamak için evvelki Bitcoin fiyat döngülerinden elde edilen içgörülerden yararlanılarak mevcut piyasa şartlarına meydan okunmasına odaklanıldı. Tahlil öncelikle hem kısa vadeli (1-6 ay) hem de uzun vadeli (1 yıla kadar) sahiplerin elinde tuttuğu Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı etrafında dönerek piyasanın sıhhatine ait kapsamlı bir görüş sağladı.

BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Dump Sonrası Hangi Düzeylere Gidiyor? 1

Karşılaştırma, Koronavirüsün global çapta yayıldığı ve finans dünyasında önemli şok dalgalarına neden olduğu bir devir olan 2019 döngüsüne kadar genişletildi. Bu çalkantılı periyotta, kısa vadeli Bitcoin sahipleri (1-6 ay ortası elde tutanlar) yaklaşık %40-45 oranında azamî kayıp yaşamıştır. Günümüze geldiğimizde ise kısa vadeli kayıplar %4-9 ortasında seyrediyor ve bu da daha istikrarlı ve esnek bir piyasa atmosferine işaret ediyor.

6-12 aylık Bitcoin sahipleri incelendi

Analizin kıymetli bir istikameti, piyasa eğilimlerini ölçmek için pahalı bir ölçüt olarak hizmet veren bir segment olan 6-12 aylık Bitcoin sahiplerinin incelenmesiydi. Bu topluluk iki kritik faktöre ait içgörü sağlamaktadır:

  • Gerçekleşen Bedel Fiyat Oranı: Rapor, bir yıla kadar elde tutulan Bitcoin’in gerçekleşen kıymet fiyatının geçerli piyasa fiyatına oranını inceledi. Bu metrik, kelam konusu sahiplerin kâr mı yoksa ziyan mı ettiklerine dair net bir gösterge sunmaktadır. Bitcoin meraklıları bu metriği dikkatle izlediklerinden, kısa vadeli piyasa dalgalanmaları karşısında uzun vadeli yatırımlarının karlılığını tespit etmelerine yardımcı olur.
  • Uzun Vadeli Perspektif: Analiz, azamî bir yıllık yaşa ulaşan Bitcoin’in fiyat performansını inceleyerek, piyasa şartlarının yatırımcıları uzun vadeli bir bakış açısı benimsemeye zorlayıp zorlamadığını ölçer. Bu müşahede, Bitcoin’in gidişatına duyulan genel inancı yansıtması açısından çok değerlidir.
BTC Piyasası: Bitcoin Fiyatı, Dump Sonrası Hangi Düzeylere Gidiyor? 2

Rapor, mevcut piyasanın Bitcoin’in fiyatındaki potansiyel düşüşleri atlatabilmesi için gerçekleşen bedelin artması gerektiğini öne sürüyor. Bu değişim, sırf kısa vadeli kayıplara bir cevap olarak değil, tıpkı vakitte uzun vadeli yarar beklentisi nedeniyle Bitcoin’i elde tutmak için ikili bir motivasyona işaret edecektir. Şu anda nispeten yatay seyreden ortalama fiyatı gösteren grafiğin önümüzdeki aylarda üst istikametli bir yörüngeye oturması gerekmektedir. Bu değişim, bir yıl boyunca elde tutulan Bitcoinlerin hakimiyetinin altını çizecek ve sonuç olarak Bitcoin için uzun vadeli yükseliş görünümünü destekleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap