Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir?

Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir?

Bitcoin fiyatı bir ayın en düşük düzeyine geriledi. Bununla birlikte, BTC fiyat iddiaları daha kötüsünün geleceğini varsayma eğiliminde. Pekala ayılar daha ne kadar düşürebilir?

Bitcoin fiyatı bir ayın en düşük düzeyine geriledi

BTC fiyat performansı son günlerde zayıfladı. Böylelikle, BTC 24 Temmuz’da 28.850 doları gördü. Kısa bir toparlanmaya karşın, piyasa iştirakçileri önder kriptonun kayıplarının en kötüsünü gördüğüne ikna olmamış durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir? 1BTC 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Son bir düşüş için 28.500 dolar mı maksat?

Popüler trader Crypto Ed için, Bitcoin’in 21 Haziran’dan bu yana en düşük düzeyine inmesi büsbütün beklenen bir durumdu. Artık analist, BTC’yi 28.500 dolar civarına taşıyacak alım likiditesinde son bir kırılma yaşanması gerektiğine inanıyor. Fakat, birinci olarak 29.400 dolara bir rahatlama sıçraması mümkün. Analist, “Eğer bu türlü bir atılım yaparsak, o vakit daha fazla aşağı taraflı ve muhtemelen 28.500 – 400 dolar, aşağı üst bir heyetim arıyorum” diyor. Crypto Ed, 27.800 dolara kadar düşük fiyatları kapsayan ek bir amaç kutusu gösteriyor. Lakin Bitcoin’in bunu başaracağına ikna olmadığını kabul ediyor.

Teklif verenleri “durdurmak” için düşük 27.000 dolar

Diğer trader Crypto Chase’e nazaran, son dakika long girişleri uygun bir formda yakılmadan evvel aşağı istikametli Bitcoin’i 27.000 dolara götürebilir. Chase, Temmuz ayının başlarında BTC aşağı istikametli hareket ederken spekülatörlerin 29.200 dolar, 28.500 dolar ve 28.000 dolar üzere kıymetli fiyat noktalarında teklif vermeleri gerektiğini öngördü.

Chase, 24 Temmuz’da yaptığı bir güncellemede, olayların beklenen seyrinin bu olduğunu ileri sürdü. Analist, “Bunlar hala çoğunlukla benim kanılarım. Güçlü R/R fırsatları geride kaldı ve stratejilerime nazaran yeterli girişler olmadı. Bu yüzden, artık short’lamam. Bununla birlikte, yem zati giga ayıya dönüşüyor. Tekrar de güçlü bir sıçrama için düşük 27’lere teklif vermeyi ve bizi nereye götürdüğünü görmeyi planlıyorum.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir? 2BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Crypto Chase/Twitter

Analist ayrıyeten, ekteki grafikte günlük grafik için ilgili Fibonacci düzeltme düzeylerini gösteriyor.

Hareketli ortalamalar hala yine test edilecek

ABD’deki bir dizi makro olay öncesinde, birtakım traderlar daha bariz bir eğilim ortaya çıkana kadar Bitcoin’den uzak duruyor. Bununla birlikte, ortalarında 200 haftalık ve 21 haftalık sırasıyla 27.130 dolar ve 28.200 dolar olan çeşitli hareketli ortalamalar kumdaki değerli çizgiler olarak varlığını sürdürüyor.

İzleme kaynağı Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, “Bitcoin, tarihî kıymete sahip kilit bir bölgede dayanağı test ediyor. Şimdi güçlü bir takviye bulduğumuza ikna olmadık. Fakat 21 Haftalık MA daha güçlü bir temel sağlayabilir üzere görünüyor. Netlik kazanması için olayların biraz gelişmesine müsaade vermemiz gerekiyor,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir? 3BTC 21, 200 MA’lı 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Bazı en makus durum senaryoları çok daha derin düşüşler içeriyor. Bunlar ortasında 20.000 dolarlık Bitcoin fiyatı bile büsbütün masadan kalkmıyor.

Analist, Bitcoin fiyatı için 2024’te parabolik hareket bekliyor

Kripto Analisti ve BTC savunucusu Captain Faibik, BTC’nin aşağı gerçek hareket ediyor üzere görünmesine karşın BTC Bulls’un büsbütün denetim altında olduğunu söylüyor. Faibik bu savını, BTC’nin yükseliş bayrağında dalgalandığını gösteren bir tahlil paylaşarak ortaya koyuyor.

BTC’nin birikim kademelerinde olduğunu ve Bitcoin boğa koşusunun Kasım 2023’te resmen başlayacağını belirtiyor. Boğa koşusu başladığında Faibik, “2024’te 100 bine kadar Parabolik bir hareket bekleyebiliriz” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir? 4BTC 1 Haftalık Grafik. Kaynak: Tradingview

Yukarıdaki grafiğe baktığımızda, BTC’nin düşen bir kama içinde dalgalandığını görüyoruz. Bitcoin fiyatı 2021’den bu yana daha düşük yüksekler ve daha düşük düşükler yapıyor. BTC şu anda üst trend çizgisine dokundu. Bu yüzden, bu çizgiden toparlanabilir ve alt trend çizgisine gerçek hareket etmeye başlayabilir. Dahası, BTC Bollinger bandının SMA’sına yakın. Bu nedenle, aşağı gerçek alt Bollinger bandına hakikat hareket etmesi mümkün.

Ancak, bantlar yakınlaşıyor üzere göründüğünden BTC için daha az oynaklık olabilir. Bu nedenle, rastgele bir fiyat hareketi marjinal olur. BTC’nin yaklaşık 17.300 dolardan Takviye 1’e ulaşması ve akabinde yaklaşık 60.200 dolardan Direnç 1’e yükselmesi mümkünlüğü yüksek. Direnç 1’i kırması durumunda, Faibik’in BTC’nin 100 bin dolara ulaşacağı öngörüsü gerçekleşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Buradan Ne Kadar Düşebilir? 5BTC 1 Günlük Grafik. Kaynak: Tradingview
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap