Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Düzeyler

Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Düzeyler

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Düzeyler

Bitcoin fiyatı, bugün müddeti dolacak Bitcoin opsiyon mukavelelerinin acı noktası 29.000 dolara oldukça yaklaştı. 28 Temmuz’un piyasa düzeltmesi, FOMC duyurusunu takip eden saatlerde baş gösterdi.

Bitcoin fiyatı bugün neden düşüyor?

Cuma günü, kripto para piyasasının toplam bedeli %1’lik küçük bir düşüş yaşadı. Şu anda yaklaşık 1,8 trilyon dolar hacmi taşıyor. Bu düşüş, FOMC duyurusunu takip eden Bitcoin’deki son kazanımları ortadan kaldırdı. Böylelikle boğaları ve ayıları 29.1 bin dolar civarındaki kritik destek/direnç düzeyi için rekabet etmeye bıraktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Düzeyler 1

Santiment tarafından sağlanan on-chain bilgiler, son 24 saat içinde borsalardaki Bitcoin arzında 10 binlik değerli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Arzdaki bu çeşit bir artış, çoklukla ayıları boğalara karşı olumlu bir pozisyona getiren bir düşüş sinyali olarak görülmektedir. Tanınan analistler ise hareketli bir hafta sonu yaşayacağımızı evvelden haber veriyor.

Michaël van de Poppe, optimist bir görünüm paylaştı

Twitter’da tanınan olan kripto analisti ve trader, Bitcoin fiyatının hafta sonu klasik bir hareket görebileceğine dair optimistliğini lisana getirdi. Bu senaryo, dayanak düzeyinin 28,300 dolardan potansiyel olarak yine test edilmesini ve akabinde 31.000 dolara hakikat bir toparlanmayı içeriyor

Ancak analist, ayıların potansiyel olarak Bitcoin’in fiyatını 27.1 bin dolara düşürebileceği konusunda da uyardı. Bu düşüş altcoin’lerin yükselmesi için biraz nefes alma alanı sağlayacak. Ayrıyeten, piyasa genelinde senkronize bir ivme mümkünlüğü var. Bu da bir kripto kapitülasyon olayını gündeme getiriyor.

Bitcoin fiyatı ayı formasyonuna ilerliyor

BTC fiyatı şu anda 29.300 dolarlık direnç düzeyinin üzerine çıkmak için çaba ediyor. Ek bir satış baskısı, 28.880 dolar dayanak bölgesi için ayılara güç sağlayacak.

BTC ayrıyeten gün içinde 29.200 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde kısa vadeli bir toparlanma dalgası denedi. 29.300 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmayı başardı lakin yükselişler hudutlu kaldı. Fiyat şu anda 29.300 dolar ve 100 saatlik SMA’nın altında süreç görüyor. Anlık direnç 29.300 dolar düzeyine ve 100 saatlik SMA’ya yakın. Birinci büyük direnç hala 29.600 dolar düzeyinin yakınında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Düzeyler 2

Yukarı istikamette, bir sonraki ana direnç, 29.800 dolar düzeyine yahut 30.334 dolardan 28.880 dolara yükselen dalganın %61,8 Fib geri çekilme düzeyine yakın. Bunun üzerinde fiyat 30.000 dolar direnç bölgesine hakikat yükselebilir. Bir sonraki büyük direnç 30.400 dolar düzeyinin yakınında.

Hafta sonu keskin bir düşüş görebilir miyiz?

Bitcoin 29.300 dolarlık direnci aşamazsa ayılar muhtemelen daha düşük düzeyler için devreye girecek. Aşağı istikametli kritik dayanak 29.000 dolar düzeyinin yakınında. Bir sonraki büyük takviye, fiyatın daha düşük ivme kazanabileceği 28.880 dolar düzeyinde. Bundan sonra sırada 28.200 dolar takviyesi var. Çok bir ayı durumu, kısa vadede 27.700 dolar düzeyine gerçek keskin bir düşüş ortaya çıkarak. Btcpiyasasi.com tahlillerinde yer verdiğimiz, bugün müddeti dolacak 2.08 milyar dolarlık BTC opsiyon kontratı volatiliteyi artırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap