Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar!

Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar!

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) bir müddettir düşüş trendi içerisinde. Bununla birlikte birçok yatırımcı gün içerisinde açıklanan enflasyon bilgilerine odaklanırken Bitcoin (BTC) fiyatı az da olsa yükseliş yaşasa da anlık olarak yaşanan keskin düşüş, birçok yatırımcının aklına soru işaretleri getirdi! Pekala, Bitcoin’de yaşanan ani düşüşün sebebi ne? İşte detaylar…

Bitcoin (BTC) fiyatındaki 1.500 dolarlık ani düşüş yatırımcıları endişelendiriyor! Pekala, sebebi ne?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ABD enflasyon bilgileri bir müddettir yatırımcılar tarafından merakla bekleniyordu. Gün içerisinde açıklanan ABD enflasyon datalarının akabinde BTC yükseliş hareketi sergileyerek 28.300 dolarlık düzeylere kadar yükseliş yaşadı. Bununla bir arada yatırımcılar BTC’nin sessizliğini bozmasını ve yükselişi beklerken, 28.200 dolarlık düzeyden yaşanan keskin düşüş, BTC fiyatını 26.500 dolar düzeylerine kadar geri çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar! 1

TSİ 20:07 itibariyle hareketlenen Bitcoin (BTC) fiyatı’nın 26.800 dolar düzeylerine kadar gerilemesiyle bir arada birçok yatırımcı, gerisindeki nedeni sorguladı. Daha evvel Mt.Gox ve ABD hükümetine ilişkin cüzdanlarda hareket gözlemlendiğini bildirerek Bitcoin‘de yeniden bir düşüşe sebep olan Arkham Intelligence, mevzu gerisindeki kuşkulu olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Arkham Intelligence, Telegram üzerinden yaptığı açıklamalarda, ABD hükümetinin Silk Road‘dan elde ettiği Bitcoinleri tuttuğu cüzdanda bulunan 9.800 BTC‘nin hareket ettiği tarafında bildirim yolladı. Telegram üzerinden aktarılan bildirim ise şu biçimde:

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar! 2

Konu ile ilgili The Block araştırma analisti @1kbeetlejuice adlı Twitter hesabı, yaptığı açıklamalarda yaşanan 276 milyon dolarlık 9.800 BTC çıkışının ABD denetimindeki cüzdanlardan çıktığını aktardı. Kimi uzmanlar, “Bettle’ın” yaptığı bu açıklamaların Bitcoin fiyatında bir FUD oluşturduğunu düşünüyor. Bu da bir düşüşe sebep olmuş olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar! 3

Fakat bir başka yandan açıklamalarda bulunan Arkham Intelligence, Beetle’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara karşılık olarak “Bizim tarafımızda bir şey görmüyorum” kelamlarında bulundu. Tweet’in akabinde The Block araştırma analisti @1kbeetlejuice, Tweet’lerini kaldırarak hesabını ‘gizli hesap’ olarak değiştirdi.

Uzman isimden BTC düşüşüne yönelik açıklama geldi!

Kripto para piyasasında yaşanan bu son düşüş ile birlikte birçok yatırımcı son derece endişelenmiş görünüyor. Bahis ile ilgili yaptığı açıklamalarda blockchain araştırmacısı ZachXBT, ortaya atılan tezlerin piyasayı büsbütün dalgalandırdığını ve rastgele bir yeni hareket olmadığını aktararak haberlerin palavra olduğunu belirtti.

Anlık olarak önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), 27,473.36 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Fiyatı Apansız Düştü! İşte Sebebi ve Olanlar! 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap