Bitcoin Fiyatı, 1 Milyon Dolara Çıkabilir mi?

Bitcoin Fiyatı, 1 Milyon Dolara Çıkabilir mi?

Paylaş
Bitcoin Fiyatı, 1 Milyon Dolara Çıkabilir mi?

Kripto para sektörünün lider para birimi Bitcoin, 2020 yılına 7200 dolar bandında giriş yaptı. Birçokları için, ufuktaki blok ödülü yarılanması Bitcoin fiyatı için çok büyük bir rol oynayabilir ve bu yılın o sebeple önemli bir yeri olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin için yapılan tahminlerin içinde şüphesiz en fazla dikkat çekenlerinden bir tanesi de lider kripto para biriminin 1 milyon dolara çıkabileceği. Ancak bunun ne zaman olacağı ya da daha da önemlisi olup olmayacağı büyük bir merak konusu.

İşte bu noktada önemli göstergelerden bir tanesi de tarihi verilere bakmak. Ancak Bitcoin’in eski bir ürün olmaması ve daha varlığını 10 yıldır devam ettiriyor olması, bu noktada veri konusunda eli kolu bağlıyor.

2038 Yılı = 1 Milyon Dolar

Konuyu araştıran analist Benjamin Cowen’a göre ise, Bitcoin fiyatının logaritmik regresyon modeline göre 2038 yılında 1 milyon dolara kadar çıkması bir ihtimal.

Cowen’ın teorisine göre, Bitcoin’de bir sonraki büyük fiyat artışı, 2023 yılında yaşanacak ve bu artış, fiyatı 100 bin dolara kadar çıkartacak. Bu modelde ayrıca bu yıl blok ödülü yarılanması esnasında kayda değer bir ralli yaşanmayacağı da ön görülüyor.

Bitcoin’in bu modelde 2038 yılında ise 1 milyon dolara çıkabileceği ifade ediliyor. Bu süre zarfı boyunca 4 ayrı blok ödülü yarılanması daha olacak.

Ancak Cowen, elbette bu modelinin fazlasıyla spekülatif olduğunu sözlerine ekliyor. Cowen, kripto para sektöründe yer alan yatırımcıların ise, uzun vadede kazanan tarafta olacak olmasının yüksek bir olasılık olduğunu da ifade etmeyi ihmal etmedi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap