Bitcoin, Fed Toplantısı Öncesi 37.000 Doları Koruyor

Bitcoin, Fed Toplantısı Öncesi 37.000 Doları Koruyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, Fed Toplantısı Öncesi 37.000 Doları Koruyor

Kripto piyasası, bu akşamki Fed toplantısı öncesi kazanımlarını korumayı sürdürüyor. Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte yaklaşık %4 değer kazanırken, Polygon %10 artış ile altcoinlerdeki yükselişe liderlik etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed toplantısı açıklamalarının bu akşam 22:00 sularında gelmesi bekleniyor. Birçok piyasa yorumcusuna göre bu toplantı, Fed’in Mart ayında gelmesi beklenen faiz artırımına ilişkin duruşunu ortaya koyacak. Bilindiği gibi Fed’in, enflasyonu kontrol altına alabilmek için para politikasını sıkılaştıracağını ve bu yıl dört faiz artışı planladığını açıklamasının ardından piyasalarda bir düşüşe neden olmuştu. Bitcoin geçtiğimiz aya kıyasla %25 düşerken, kripto piyasası da piyasa değerinden 1 trilyon dolar kaybetti.

Daha Fazla Düşer mi?

Bazı analistler, sıkılaştırma politikalarının yatırıcıların güvenli varlıklara kaçmasına neden olarak kripto varlık fiyatlarında daha fazla düşüşe yol açabileceğini söylüyor. FxPro’da kıdemli bir finansal analist olan Alex Kuptsikevich CoinDesk’e konu hakkında görüş bildirdi:

“Düzenleyici söylemini sıkılaştırır ve Mart ayı için faiz artışı duyurursa, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm riskli varlıklar önemli ölçüde zarar görebilir.”

Diğer taraftan söz konusu endişeler, kısa ömürlü olabilir. Kripto yatırım fonu Dragonfly Capital’in kurucusu Haseeb Qureshi konu hakkında şunları söyledi:

“Makro faiz oranının hala düşük olduğuna inanmak için birçok neden var. Faiz oranları, artan teknoloji büyümesi nedeniyle düşüktür. Kripto, insanların geniş bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu fark ettiği birkaç şeyden biri.”

Daha önce aktardığımız üzere Bitcoin, Pazartesi günü 32.900 dolara kadar gerilemesinin ardından 37.000 dolara kadar yükselerek bir toparlanma dalgası başlatmıştı. Bitcoin bu seviyenin üzerinde tutunmayı başardı ve yayın saati itibariyle 37.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ayrıca Polygon ve Near gibi bazı projeler de kayda değer yükselişler yaşadı. Polygon, Youtube’un eski üst düzey yöneticilerinden Ryan Wyatt’ın Polygon Studios’a CEO olarak katılmasıyla %10 yükselirken; son zamanların dikkat çeken projelerinden Near %11 değer kazandı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap